חיזבאללה: ישראל חיסלה מפקד בכיר

חסן אל-לאקיס, בכיר חיזבאללה שהיה אחראי לפעילות נגד ישראל, חוסל הלילה מול ביתו ביירות. בארגון הטרור הלבנוני טוענים שישראל ניסתה ללא הצלחה לחסלו מספר פעמים בעבר, וכעת מאיימים לנקום את מותו

חסן אלוקייס, הבכיר שחוסל (אל-מנאר)

חסן אל-לאקיס, מפקד בכיר בחיזבאללה חוסל הלילה מול ביתו שבביירות - כך מדווחת הבוקר (ד') תחנת הטלוויזיה של ארגון הטרור השיעי, אל-מנאר. בחיזבאללה ממהרים להפנות אצבע מאשימה לעבר ישראל ולהטיל עליה את האחריות לחיסול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כחלק מתפקידו בחיזבאללה היה אמון אל-לאקיס על פעילות הארגון נגד ישראל. בדיווחי הטלוויזיה לא תואר כיצד חוסל, אך נאמר כי הדבר קשור לעבודתו. עוד טוענים בחיזבאללה, כי ישראל ניסתה לחסלו מספר פעמים ללא הצלחה, וכעת מאיימים לנקום את מותו. "ישראל תישא באחריות למה שיקרה בעקבות החיסול", נאמר בהודעת הארגון.

אל-לאקיס אינו דמות מוכרת, או כזו שיש לה פעילות ציבורית בארגון, אלא איש ביצוע של הזרוע הצבאית של חיזבאללה. מדובר למעשה באחת הפעמים הראשונות שבהן מדובר על פועלו בצורה גלויה. על פי הדיווחים, הוא עסק בפעילות ענפה מאוד גם בתקופת מלחמת לבנון השנייה שבה נהרג בנו. הלווייתו תיערך בצהריים בבעל-בק, העיר שבה נולד.

זירת החיסול (חדשות 2)

"לא למהר לקנות את גרסת החיזבאללה"

גם בישראל עוקבים אחר הדיווחים המגיעים מלבנון, אך דוחים את טענות ארגון הטרור. גורמי ביטחון בכירים אמרו היום "שלא למהר ולקנות את גרסת החיזבאללה". לדבריהם, חיזבאללה עסוק במאבקים פנימיים בלבנון נוכח הפעילות שלו בסוריה לצד משטר אסד.

לפני כשלושה שבועות הרעידו שני פיצוצים עזים את שגרירות אירן בביירות, בפיגוע שבו נהרגו 25 בני אדם ובהם גם נספח התרבות האירני. בדקות שחלפו לאחר האירוע האשימו גם אז גורמים בלבנון את ישראל, אך אמש בריאיון טלוויזיני נדיר האשים מזכ"ל החזיבאללה חסן נסראללה את סעודיה באחריות לפיגוע.

"לארגון שלקח אחריות יש אמיר והוא סעודי, אני משוכנע שלסוכנויות הביון הסעודיות יש קשר ישיר למקרה", אמר אמש נסראללה בריאיון לטלוויזיה הלבנונית. "ערב הסעודית גורמת לאירן לשלם מחיר על פעילותה באזור. אירן ניסתה במשך שנים לפתוח את הדלת לשיחות בין שתי המדינות, אבל מי שסגר את כל הדלתות והחלונות היו הסעודים".