דיווח כוויתי: מצרים עצרה 17 סוכנים ישראלים

העיתון הכוויתי "א-ראי" מצטט גורמים בצבא מצרים שדיווחו כי במדינה נחשפה רשת של דיפלומטים שריגלו לטובת המוסד. על פי הדיווח, נמצאו צילומים של מתקני צבא ברשות הסוכנים ואותרו אמצעי מעקב וריגול מתוחכמים

חיילי צבא מצרים בסיני (AP)

העיתון הכוויתי "א-ראי" מצטט מפי גורמים במצרים דיווח לפיו 17 סוכני מוסד נעצרו במדינה. על פי הדיווח, הסוכנים החזיקו באזרחויות זרות והעבירו את המידע באמצעות דואר דיפלומטי. הם אספו לכאורה מידע על המצב הכלכלי במצרים, דעת הקהל וגם מידע צבאי, במיוחד על פעילות הצבא המצרי בחצי האי סיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגורמים בצבא מצרים אמרו לעיתון בכווית כי מצאו צילומים של מתקני צבא ברשות הסוכנים וכי איתרו מעקב וריגול מתוחכמים. במערכת הביטחון המצרית אמרו כי הוגברו המעקבים אחרי דיפלומטים במצרים לאחר שהתברר כי חלקם "עוסקים בפעילות טרור ומעבירים כספים לארגוני טרור שמטרתם לזרוע תוהו ובוהו במצרים", כהגדרתם.

עם זאת, במצרים מקובל לפרסם מעצרי "מרגלים" לכאורה, גם כשלא מדובר בסוכני מוסד, בין היתר כאמצעי ניגוח פוליטי. לפני שנתיים, לאחר יותר מארבעה חודשים בכלא המצרי, שב לישראל הצעיר היהודי-אמריקני אילן גרפל, שהואשם בריגול לטובת ישראל.

גרפל נפצע במלחמת לבנון השנייה, הגיע למצרים ואף השתתף בהפגנות בכיכר תחריר שהסתיימו בהדחת הנשיא חוסני מובארק. לבסוף הוא שוחרר תמורת 25 אסירים מצרים לא ביטחוניים שנכלאו בישראל, בגין עבירות סמים או סחר בנשק. טענה קלושה אף יותר השמיעו במצרים גם נגד בעלי חיים - כריש שהרג ארבעה שחיינים בשנת 2010 הואשם על ידי מושל סיני כי הוא "מרגל של המוסד".