דוח: 11 אלף ילדים נהרגו בקרבות בסוריה

נתונים קשים על ההרג חסר האבחנה במלחמת האזרחים: חוקרים בריטים אומרים כי יותר מרבע הילדים שנהרגו בקרבות נורו למוות מנשק חם. בין השאר מתועדים מקרים של ילדים שעונו והוצאו להורג, וכאלה שהומתו בגז

ילד שנפגע מנשק כימי בסוריה (יוטיוב)

יותר מ-11 אלף ילדים נהרגו במלחמת האזרחים בסוריה - כך עולה מדוח שפרסמה קבוצת חוקרים בריטים. על פי הדוח, 30% מהילדים נורו למוות בנשק חם, והשאר מצאו את מותם בפיצוצים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מניין ההרוגים מתחילת מלחמת האזרחים כולל גם ילדים שנורו על ידי צלפים, נלכדו בשדה הקרב בין צבא הנשיא בשאר אסד למורדים, הוצאו להורג ואף עונו לפני כן. מהנתונים עולה כי רוב ההרוגים הם בני נוער בגיל מבוגר יותר, אך תועדו גם כמה מקרים של עינוי והוצאה להורג של פעוטות. שני שליש מההרוגים הם בנים.

מניתוח הנתונים לפי אזורים עולה כי בעיר חאלב נהרגו הכי הרבה ילדים. יחסית לגודל האוכלוסייה - סבלו ילדי דרעא יותר מבכל מקום אחר בסוריה. אחד מכל 400 ילדים נהרג בעיר שלא רחוקה מהגבולות עם ירדן וישראל, 100 קילומטרים דרומית לדמשק.

"העולם חייב להתעניין יותר בסכסוך בסוריה ובהשפעותיו על הילדים שם", כתבו מחברי הדוח. "לא רק המספרים מטרידים אלא גם הדרך בה הילדים נהרגים. פצצות בבתיהם, בכפריהם, ובמהלך פעילויות יומיומיות כמו עמידה בתור ללחם או לימוד בבית הספר. חלקם אף מעונים ומוצאים להורג ביריה או בגז".

החוקרים סיכמו: "רק שלום יציב בסוריה יכול להבטיח את ביטחון הילדים, לא פצצות או קליעים".