עזה: גורי האריות שנקראו על שם טילים - מתו

ימים ספורים בלבד אחרי שנולדו בגן החיות בעזה והפכו לגאוות התושבים, מתו גורי האריות פאג'ר וסג'יל. לפי הדיווח בביטאון חמאס, סיבת המוות אינה ברורה, אך צויין כי התנאים בהם שהו לא התאימו לגידול חיות טרף

טרגדיה בגן החיות בעזה: שני גורי האריות שנולדו ברצועה השבוע, פאג'ר וסג'יל, מתו היום (ה') מסיבה שאינה ברורה - כך מדווח ביטאון חמאס. בדיווח צויין, כי על אף שלא ברור מהו הגורם למוות - התנאים בגן החיות בעזה לא היו נאותים לגידול חיות טרף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק אתמול פארק השעשועים ברצועת עזה הציג בגאווה את כפירי האריות לראשונה לקהל הרחב. תנועת החמאס, שמציינת את יום השנה למבצע עמוד ענן, החליטה לקרוא לצמד החייתי בשמות "פאג'ר" - על שמה של הרקטה מתוצרת אירן שנורתה לעבר שטח ישראל, ו"סג'יל" - השם שהעניק חמאס לעימות משנה שעברה, וגם שמו של טיל בליסטי אירני.

הכפירים נולדו לאריה ולביאה שהוברחו לרצועה ממצרים דרך המנהרות לפני כארבע שנים, ובגן החיות קיוו שצמד האריות הרכים יהפכו לאטרקציה. אתמול עוד ביקשו עובדי הגן להודות להורים הגאים, האריות שהוברחו, על תרומתם. "תודה לאל שהבאנו אותם לכאן, הם היו רק בני שלושה חודשים כשהגיעו לכאן, עכשיו הם בני יותר מארבע", אמר אתמול וואסים סאפיה, עובד בפארק.

קיוו שהאריות ישפרו את מצבם (רויטרס)

מנהל הפארק עוד הביע תקווה כי הגורים יסייעו לשפר את מצבו של גן החיות. "כמו שאתם יכולים לראות, גן החיות לא במצב הטוב ביותר. אנחנו מקווים שהמסר הזה עובר בעזרתם של שני האריות האלה", אמר מוחמד שבאן. היום מתו הגורים.