תיעוד מיוחד: רגעי האימה בפיגוע בבירות

תחנת הטלוויזיה "אל מיאדין" המשדרת מלבנון חשפה סרטון וידאו המתעד את רגע הפיצוץ השני בפיגוע שהתרחש סמוך לשגרירות אירן בבירות אתמול. בקטע נראה גל הדף ועשן הרב שנגרמו כתוצאה מפיצוץ הרכב המסחרי ובו מטען חבלה של כ-100 ק"ג

יום לאחר הפיגוע הכפול בשגרירות אירן בביירות, נחשף תיעוד של רגע הפיצוץ. תחנת הטלוויזיה האירנית "אל מיאדין", המשדרת מלבנון, פרסמה סרטון ובו נראה הפיצוץ השני כפי שנקלט במצלמת אבטחה, שהוצבה בצד הכביש שעליו נסעו רכבי המחבלים המתאבדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון ניתן לראות אזרחים הולכים לכיוון בניין השגרירות אחרי הפיצוץ הראשון. לאחר כמה שניות נראה גל הדף ועשן בעקבות הפיצוץ השני של הרכב המסחרי, בו הוטמן מטען חבלה של כ-100 ק"ג. לאחר הפיצוץ נראים התושבים נמלטים בחזרה לכיוון המצלמה.

מעוצמת הפיצוץ ליד השגרירות ניתן להבין, כי ככל הנראה היה מדובר בניסיון לפוצץ את השגרירות האירנית כולה. מתיעוד מצלמות האבטחה עלה, כי קודם ניסה אופנוען עמוס בחומרי נפץ להיכנס למתחם השגרירות ואחריו הגיעה מכונית התופת. המאבטחים האירנים במקום ירו לכיוונו של רוכב האופנוע, מה שגרם לו להתפוצץ מחוץ למתחם.

המטרה הייתה למוטט את השגרירות (AP)

ביקשו לנקום באירנים על מעורבותם בסוריה

חיזבאללה והאירנים הם למעשה מי המציאו והנהיגו את שיטת פיגועי התופת. הם שהדריכו את אנשי אל-קאעידה כיצד לתקוף שגרירויות ברחבי העולם, ועכשיו הם סופגים בעצמם את הפיגוע שראינו הבוקר בבירת לבנון.

הארגון שנטל עליו את האחריות לפיגוע, "גדודי עבאללה עזאם", ביקש לנקום באירנים ובחיזבאללה על מעורבותם בלחימה בסוריה. רק היום דיווחו כוחותיו של אסד כי הם נמצאים בעיצומו של קרב על שליטה בהרי קלאמון בגבול סוריה-לבנון. עכשיו מנסים אותם ארגונים סוניים לפגוע באירנים בעורף.

בכל הנוגע לזליגת הלחימה מסוריה ללבנון, הלבנונים עצם אינם נקיים מאשמה. מלבנון עוברים אנשי חרירי דרך הרי קלאמון ומעבירים תחמושת ואספקה למורדים בדמשק. החשש העיקרי בלבנון הוא שהאירנים וחיזבאללה רוצים "לנקות" את האוכלוסייה הסונית בין דמשק לביירות ולייצר מפה חדשה של סוריה. לכן, כל לבנוני מבין מה הוביל למה שאירע בביירות.