הפיגוע בביירות: "ניסיון למוטט את השגרירות"

עוצמת הפיצוץ הכפול סמוך לשגרירות האירנית מעידה על כוונת האחראים לו – שביקשו לנקום על ההתערבות במלחמה בסוריה. בלבנון חוששים כי אירן וחיזבאללה רוצים "לנקות" את האוכלוסייה הסונית בין דמשק לביירות ולייצר מפה חדשה של סוריה. פרשנות

המטרה הייתה למוטט את השגרירות (AP)

על פי עוצמת הפיצוץ היום (ב') ליד שגרירות אירן בביירות, ניתן להבין כי היה זה ניסיון לפוצץ את השגרירות האירנית כולה. על פי תיעוד של מצלמות אבטחה, קודם ניסה אופנוען עמוס בחומרי נפץ להיכנס למתחם השגרירות ואחריו הגיעה מכונית התופת. המאבטחים האירנים במקום היו מספיק ערניים וירו לכיוונו של רוכב האופנוע, מה שגרם לו להתפוצץ מחוץ למתחם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אי אפשר שלא לקחת בחשבון כי חיזבאללה והאירנים הם שהמציאו והנהיגו את שיטת פיגועי התופת. הם הדריכו את אנשי אל-קאעידה כיצד לתקוף שגרירויות ברחבי העולם ועכשיו הם סופגים בעצמם את הפיגוע שראינו הבוקר בבירת לבנון.

הארגון שנטל עליו את האחריות לפיגוע, "גדודי עבאללה עזאם", ביקש לנקום באירנים ובחיזבאללה על מעורבותם בלחימה בסוריה. רק היום דיווחו כוחותיו של אסד כי הם נמצאים בעיצומו של קרב על שליטה בהרי קלאמון בגבול סוריה-לבנון. עכשיו מנסים אותם ארגונים סוניים לפגוע באירנים בעורף.

המציאו את פיגועי התופת. אהוד יערי (חדשות 2)

בכל הנוגע לזליגת הלחימה מסוריה ללבנון, הלבנונים עצם אינם נקיים מאשמה. מלבנון עוברים אנשי חרירי דרך הרי קלאמון ומעבירים תחמושת ואספקה למורדים בדמשק. החשש העיקרי בלבנון הוא שהאירנים וחיזבאללה רוצים "לנקות" את האוכלוסייה הסונית בין דמשק לביירות ולייצר מפה חדשה של סוריה. לכן, כל לבנוני מבין מה הוביל למה שאירע בביירות.