24 הרוגים בתאונת רכבת במצרים

רכבת משא התנגשה בטנדר ובמיניבוס שבו נסעו בני משפחה אחת שהיו בדרך מחתונה. נסיבות התאונה, שהתרחשה 40 ק"מ מקהיר, עדיין לא ברורות לחלוטין, אך מחקירה ראשונית עולה כי מחסום הרכבת כבר ירד בעת התאונה

תאונת רכבת קשה. ארכיון (AP)

לפחות 24 בני אדם נהרגו כאשר רכבת משא התנגשה הלילה (א') במיניבוס ובטנדר במצרים. עוד 28 בני אדם נפצעו בדרגות חומרה שונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרכבת הייתה בדרכה לעיר בני סוויף והתאונה עצמה התרחשה באמצע הדרך, ליד רובע גיזה, כ-40 קילומטרים מהבירה קהיר. רוב הנפגעים היו חלק מאותה משפחה שהייתה בדרכה חזרה מחתונה.

ראש מנהל הרכבות המצרי סיפר כי נהג הרכבת הופתע כאשר זיהה לפניו גם מיניבוס וגם טנדר, באמצע המסילה. "מהדוח הראשוני שלנו, לא ניתן לזהות סימנים של הזנחה", אמר.

מקור אחר במשרד הפנים המצרי סיפר כי נסיבות התאונה עדיין נחקרות. "ברגע שנדע יותר נפרסם הצהרה רשמית על הגורמים שהובילו לתאונה", אמר. לפי דיווחים ראשוניים, מחסום המסילה היה כבר סגור ברגע שהתרחשה התאונה, עם זאת עדיין לא ברור האם זו אשמת נהג הקטר או נהג המיניבוס.

מצרים כבר ידעה בעבר תאונת רכבת קשות במיוחד. משרד התחבורה המצרי עמד תחת ביקורת קשה ב-2012, כאשר רכבת התנגשה באוטובוס שהוביל ילדים. בתאונה זאת נהרגו 50 בני אדם, רובם ילדים.

תאונת הרכבת הקשה ביותר שהתרחשה במצרים הייתה בשנת 2002. אז נהרגו 360 בני אדם בעקבות אש שפרצה באחד מקרונות הרכבת, שהייתה עמוסה בנוסעים הרבה מעבר לתקן.