דיווח: מפקד בכיר בחיזבאללה נהרג בסוריה

רשת על ערביה מדווחת כי קצין המבצעים של חיזבאללה, עלי שביב, נהרג בקרבות עם המורדים בפרברי הבירה דמשק. גורמי אופוזיציה אמרו כי הוא נפצע אנושות לפני כמה ימים - והיום מת מפצעיו

קצין המבצעים שנהרג, עלי שביב (אל ערביה)

רשת אל ערביה מדווחת היום (שבת) כי מפקד המבצעים של ארגון חיזבאללה, עלי שביב, נהרג במהלך קרבות מול המורדים הסורים באזור סיידה זיינב שבפרברי הבירה דמשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמי אופוזיציה בסוריה אמרו לרשת אל ערביה כי שביב מת מפצעיו, לאחר שנפגע אנושות בקרבות לפני כמה ימים. על פי הדיווח בקרבות שנערכו היום בין המורדים לכוחות אסד נהרגו 17 בני אדם - באזור הבירה דמשק, בחומס וחלב.

הדיווחים על מותו של בכיר חיזבאללה מגיעים על רקע מעורבותו העמוקה של ארגון הטרור הלבנוני במלחמת האזרחים בסוריה. לפני כחודש וחצי הורתה הנהגת חיזבאללה על הוצאת חלק גדול מלוחמי הארגון משטח סוריה, כשלפחות 1,200 לוחמים עזבו את המדינה מתוך 3,000 אנשי הארגון.

מורדים סורים נלחמים בכוחות אסד (AP)

אתמול נאם מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בכינוס בבירת לבנון לרגל חג ה"עשורה". בהופעה פומבית נדירה מחוץ לבונקר בו הוא מסתתר, ותחת אבטחה כבדה של הצבא הלבנוני, נסראללה טען כי ישראל מרוצה מהמצב במזרח התיכון. "המדינה העברית עושה כל שביכולתה על מנת שהמדינות באזור ייכנסו למלחמה. ישראל רוצה מלחמה באזור - וזאת כדי לשמור על ביטחונה", אמר נסראללה.

בנאומו, טען נסראללה כי ארגון חיזבאללה מסוגל לעשות דברים רבים נגד הריגול הישראלי בלבנון. "לא עשינו דבר, כדי שלא יאשימו אותנו שפעלנו לפני המדינה. הממשלה חייבת לקחת אחריות, ואם יש צורך בעזרה שלנו, נעזור".