נסראללה: "ישראל שואפת למלחמה"

בנאום נדיר לכבוד חג ה"עשורה", יצא מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה מהבונקר בו הוא שוהה, ואמר כי ישראל שואפת למלחמה. "המדינה העברית עושה כל שביכולתה על מנת שהמדינות באזור ייכנסו למלחמה. ישראל רוצה מלחמה באזור - וזאת כדי לשמור על ביטחונה", אמר

"ישראל רוצה במלחמה". נסראללה, ארכיון (חדשות 2)

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נאם אמש (ד') בכינוס בבירת לבנון לרגל חג ה"עשורה". בהופעה פומבית נדירה מחוץ לבונקר בו הוא מסתתר, ותחת אבטחה כבדה של הצבא הלבנוני, נסראללה טען כי ישראל מרוצה מהמצב במזרח התיכון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המדינה העברית עושה כל שביכולתה על מנת שהמדינות באזור ייכנסו למלחמה. ישראל רוצה מלחמה באזור - וזאת כדי לשמור על ביטחונה", אמר נסראללה.

בנאומו, טען נסראללה כי ארגון חיזבאללה מסוגל לעשות דברים רבים נגד הריגול הישראלי בלבנון. "לא עשינו דבר, כדי שלא יאשימו אותנו שפעלנו לפני המדינה. הממשלה חייבת לקחת אחריות, ואם יש צורך בעזרה שלנו, נעזור".

מזכ"ל חיזבאללה הוסיף כי הארגון יצא מחוזק מכל הסכם בין המעצמות לאירן. "האלטרנטיבה להסכם בין אירן לעולם היא מלחמה אזורית", אמר, והוסיף כי "ראש הממשלה הישראלי הפך לדובר של מדינות ערביות מסוימות. הן לא רוצות שאירן והמערב יגיעו להסכם".

בתגובה להצהרתו של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי לאחר פגישה שערך עם המלך הסעודי, שאמר כי "אסור להרשות לחיזבאללה לקבוע את עתיד לבנון", אמר נסראללה כי דבר לא השתנה בשטח. "אין לאף אחד את הזכות לחסל אותנו או לקבוע את עתידה של לבנון. העם הלבנוני הוא האחראי היחיד לעתידו".