נשיא מצרים לשעבר חושף: "נחטפתי לפני ההפיכה"

במכתב שהעביר לפרקליטיו טוען לראשונה נשיא מצרים המודח מוחמד מורסי, כי נחטף עוד לפני שההפיכה הצבאית יצאה אל הפועל. מורסי גילה היכן הוחזק לאחר שפונה מארמונו, וקרא לעם להמשיך ולהיאבק לשחרורו: "אני מצדיע לעם המצרי שקם נגד המשטר הזה, שייפול בעזרת הג'יהאד"

מורסי מאוחרי הסורגים (AP)

עורכי דינו של נשיא מצרים לשעבר מוחמד מורסי כינסו היום (ד') מסיבת עיתונאים שבה חשפו גילויים חדשים על השעות שקדמו להדחתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שני עורכי הדין נפגשו מוקדם יותר עם הנשיא המודח בתאו בבית הכלא באלכסנדריה, וזה העביר לידיהם מכתב שבו הוא טוען כי נחטף בידי אנשי המשמר הרפובליקני של מצרים כיממה לפני שיושב ראש המועצה הצבאית העליונה במדינה, הנגרל א-סיסי, הודיע באופן רשמי על נטילת השלטון. לאחר מכן, לדברי מורסי, הוא הועבר למטה חיל הים המצרי, שם הוחזק עד למעצרו.

עוד טוען מורסי במכתב כי אין לו כל ספק שהעם המצרי עומד לצידו ובוטח בו גם כעת, וכי לא ירחק היום שבו הוא ישוב לשלטון. בהמשך דבריו שב וטען הנשיא האסלאמיסטי כי הדחתו נעשתה באופן פסול ובלתי חוקי, מה שלמעשה עדיין מציב אותו כשליטו הנבחר והלגיטימי של העם המצרי. 

תומכי מורסי לא יוותרו (AP)

"ההפיכה הצבאית תקרוס, מצרים תשוב לאיתנה אחרי שכל מי שהוביל את המהפיכה הזו - יסולק", כתב מורסי במכתבו. "אני מצדיע לעם המצרי שקם נגד ההפיכה הזו. המשטר הזה ייפול לידי הג'יהאד שמנהל העם למען החירות שלו".