דיווח: מצב החירום במצרים יבוטל

לאחר שבית משפט פסק כי בימים הקרובים יפוג תוקפו של מצב החירום במצרים, מקורות בכירים דיווחו כי מצב החירום - והעוצר הלילי - יופסקו עוד היום. מצב החירום הוכרז לפני שלושה חודשים, בשיאם של העימותים האלימים בין האחים המוסלמים לבין המשטרה והצבא

סוף לעוצר הצבאי בלילה? (רויטרס)

השקט חוזר לרחובות מצרים? מקורות ביטחוניים וממשלתיים במצרים מסרו לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי הממשלה תסיר את העוצר הלילי ואת מצב החירום במדינה עוד היום (ג'), בהתאם להחלטת בית משפט מקומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מצב החירום הוכרז לפני כשלושה חודשים, ב-14 באוגוסט, לאחר שכוחות הביטחון פיזרו בכוח הפגנות של תומכי הנשיא המודח מורסי וגרמו למותם של מאות מפגינים. תוקפו של מצב החירום היה אמור לפוג ביום חמישי, לאחר שלושה חודשים.

מצב החירום התיר לכוחות הביטחון לבצע מעצרים ללא צווים, והעניק לקצינים רשות לערוך חיפוש בבתי אזרחים. אלפי תומכי מורסי נעצרו במסגרת הצווים והסמכויות הנרחבות. העוצר הלילי חל משבע בערב ועד חמש לפנות בוקר, ובהמשך צומצם והחל רק בשעה אחת בלילה. רבים במדינה האשימו את העוצר הלילי בהתדרדרות הכלכלית של מרכז העיר קהיר.

בית המשפט פסק כי מצב החירום פג ביום חמישי, ועל הממשלה להחליט כיצד לפעול בנושא. הקבינט המצרי מסר: "אנו מחויבים לבצע את ההחלטת בית המשפט, וכשנקבל העתק מההחלטה נקיים אותה".