דיווח: "הטייס הירדני סומם לפני הוצאתו להורג"

פרטים חדשים נחשפים על סרטון הזוועה של דאע"ש: על פי דיווח בסעודיה, פעילי המדינה האסלאמית העניקו סמי הרגעה וספגו את סרבלו של מועאז של-כסאסבה בחומר דליק לפני הוצאתו להורג. "הוא היה כמעט מחוסר הכרה, לא ידע מה עומד לקרות לו", נטען

מתוך סרטון דאע"ש (רויטרס)

הטייס הירדני מועאז אל-כסאסבה, שהוצא להורג בשריפה על ידי ארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש), היה תחת השפעת סמים בעת צילום הסרטון המזוויע ולא היה מודע למעשיו - כך מדווחים היום (שלישי) כלי תקשורת בערב הסעודית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אכזריות בלתי נסבלת (רויטרס)

על פי הדיווח, שבו מצוטטים פעילים בכירים בארגון הטרור האכזרי, הטייס הירדני קיבל טיפול מיוחד שבמסגרתו הוענקו לו סמי הרגעה - וזאת על מנת שלא יתנגד להוצאה להורג. "הסרבל הכתום נספג בחומר דליק כדי שיעלה בלהבות", נכתב בידיעה.

כסאסבה לפני הוצאתו להורג (רויטרס)

"חשוב לשים לב שקסאסבה נראה כמעט מחוסר הכרה בחלקים מסוימים מהסרטון ולא מודע למה שעומד להתרחש", טוענים מומחים בינלאומיים שצפו בסרטון והעבירו את חוות דעתם לכלי התקשורת הסעודים. "לכן ניתן להעריך שהוא לא חשש לגורלו".

הזעם הירדני נמשך, ארכיון (רויטרס)

עם זאת הדיווחים הללו לא מרגיעים את הרוחות בירדן, שמאז פרסום הסרטון החלה בתקיפות חוזרות ונשנות נגד מטרות של המדינה האסלאמית - בעיקר בתחומי סוריה. מאז המקרה ביצעו טייסי חיל האוויר של הממלכה ההאשמית עשרות גיחות שבהן נהרגו פעילי טרור רבים.