"ג'ון סטיוארט" המצרי הושעה זמנית מתוכניתו

כך יעשה למנחה הטלוויזיה שיצחק על מפקד הצבא: באסם יוסף, אחד הסטיריקנים הבולטים במצרים, הושעה מתפקידו לאחר שמתח ביקורת על מנהיג הצבא הגנרל א-סיסי וטען כי הוא למעשה שולט במדינה. הציבור המצרי הגיב בזעם

באסם יוסף, ארכיון (התקשורת המצרית)

סאטירה נוסח מצרים: באסם יוסף, אחד ממנחי הטלוויזיה המובילים והאהובים במצרים, שנודע גם בכינוי "ג'ון סטיוארט המצרי", בשל התכנים הסטיריים שהוא מעביר - הושעה ותוכניתו הורדה מהאוויר, שבוע בלבד לאחר שצחק על הגנרל א-סיסי, מנהיג הצבא שאחראי בין היתר להדחתו של הנשיא לשעבר מוחמד מורסי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתוכנית ששודרה בשבוע שעבר, הציג יוסף את תמונתו של א-סיסי, ומיד לאחר מכן החליף אותה במהירות לתמונתו של הנשיא הזמני עדלי מנסור, ככל הנראה כדי לרמוז בידי מי נמצא באמת הכוח במדינה. הוא אף ליגלג על הערצה הרבה ברחוב המצרי לגנרל רב העוצמה.

"סיסי הפך ל...שוקולד!", אמר הקומיקאי, כשהוא צוחק על כך שברחובות קהיר החלו למכור חטיפי שוקולד שעליהם מוטבעת דמותו של קצין הצבא. "אני מבוהל מדי לאכול שוקולד שעליו התמונה של סיסי", הוסיף.

זמן קצר לפני שידור התוכנית, הודיע קריין הטלוויזיה ברשת CBC שבעקבות חוסר שביעות הרצון שגרם הפרק הקודם החליטו קברניטי הערוץ להשעות את כוכב התוכנית ולעצור את שידורה - עד לבחינה מחודשת של חילוקי הדעות עם כוכבה.

במצרים מציינים היום כי הביקורת שהפנה הסטיריקן המצרי כלפי מנהיג הצבא היא כאין וכאפס לזו שהפליא בנשיא המודח מורסי. למעשה את שמו עשה יוסף כשצחק פעם אחר פעם על מי שנבחר בבחירות כמחליפו של הנשיא מובארק.

תוכניתו של באסם יוסף, שהתחילה כלהיט רשת שהפך לתוכנית טלוויזיה בעלי נתוני רייטינג נאים, נודעה במצרים כמקבילה המקומית ל"דיילי שואו" האמריקנית של ג'ון סטיוארט. המהלך האחרון, הדחתו של המנחה, גרם לרבים במדינה להתרעם ולהרים גבה לנוכח החופשיות המוגבלת שמאפשר המשטר החדש שאמור להיות מתון מקודמו. רבים מחובבי התוכנית פתחו במחאה והצהירו כי בכוונתם להפגין נגד המהלך ולדרוש את חזרתה של התוכנית לאוויר.