פקיסטן: מפקד הטליבאן חוסל על ידי ארה"ב

לאחר מצוד שארך שנים רבות, הצליחה ארה"ב לחסל את מפקד הטליבאן בפקיסטן, חכימוללה מחסוד. בעבר הציעה ארה"ב פרס של 5 מיליוני דולרים על ראשו של מחסוד המבוקש. "אנחנו מאשרים בצער כבד שמנהיגנו הנערץ נהרג", הודיע בכיר בטליבאן. הלוויתו תיערך מחר, ובמדינה חוששים מעימותים אלימים

"מנהיגנו הנערץ נהרג". חכימולה מחסוד (AP)

מנהיג ארגון טאליבן בפקיסטן, חכימוללה מחסוד, חוסל היום (ו') במתקפת מל"טים אמריקנית. כך דיווחו גורמי מודיעין אמריקניים, ולאחר מספר שעות גורמים בכירים בארגון טאליבן אישרו את הפרטים בפני סוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תקיפת המל"ט, שנערכה בצפון מחוז וואזיריסטן שבפקיסטן, מגיעה כחלק מסדרה של חיסולים ממוקדים שביצעה ארצות הברית. גורמי מודיעין פקיסטניים טוענים כי מלבד מחסוד נהרגו בתקיפה גם נהגו ומאבטחו.

מחסוד, שהיה בשנות ה-30 לחייו, היה מבוקש במשך שנים רבות על ידי ארה"ב, ובעבר הוצע פרס בסך 5 מיליון דולרים תמורת הריגתו. בעבר היו מספר דיווחים על מותו של מחסוד, שהוכחו כלא נכונים. אך הפעם נהרג מחסוד.

"אנחנו מאשרים בצער כבד שמנהיגנו הנערץ נהרג והפך לקדוש במתקפה של מל"ט", אמר מפקד בכיר בטליבאן. הלוויתו של מחסוד תיערך מחר בעיר מירנשח, וייתכן כי האירוע יוביל לעימותים אלימים.