חלב של דאע"ש: שיעורי קוראן ובתי דין על פי חוקי האסלאם

ארגון המדינה האסלאמית משחרר סרטון נוסף בכיכובו של העיתונאי הבריטי החטוף ג'ון קנטלי. לצד חורבות העיר המופגזת, מוצגת שגרת חייהם של התושבים בעיר תחת חוקי השריעה. "המוג'הידין לא נרתעים מההפצצות", נטען בסרטון

סרטון תעמולה חדש מתוצרת בית ההפקות של דאע"ש הופץ היום (שני) ברשת. בסרטון מככב פעם נוספת ג'ון קנטלי, העיתונאי הבריטי שנחטף בעבר על ידי אנשי הארגון, כשהוא מציג לעולם את העיר הסורית חלב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון מוצגת בתחילה העיר הסורית כמקום שלו, שכל תייר עשוי להתפעם מיופיו. "המוג'הידין לא נרתעים מהפצצות הכוחות", נטען. צוות הצילום עוקב יחד עם קנטלי אחר השינויים שהתחוללו בעיר עם השתלטות אנשי דאע"ש.

קנטלי מציג את מרכז העיר המופגזת, שלדבריו הופצצה על ידי כלי טיס של כוחות אסד בתמיכת צבאות המערב. "מותם של מנהיגי הג'יהאד רק מעודד ומניע אותנו ללכת במסלול זה", נאמר. מסביבותיה של העיר החרבה כתוצאה מארבע שנות לחימה, עובר צוות הצילום לתעד את המסגדים ואת ילדי חלב, במהלך שיעורי דת. במסגרת הסרטון, נצפים הילדים כשהם לומדים קוראן ונחשפים לתכנים אסלאמיים. בשלב זה אומר קנטלי מול המצלמה כי הילדים הללו "יהוו את הדור הבא של לוחמי הג'יהאד".

חלב: חיים בצל ההריסות

קנטלי ממשיך להציג את ניסיונם של תושבי חלב לנהל שגרה בצל ההריסות לצד דריסת רגלם של אנשי דאע"ש בחייהם. "המזל"טים ממשיכים לרחף כאן מעל לעיר, אבל הם לא מרתיעים את המוג'הידין", הסביר.

"ההריסות לא מרתיעות", קנטלי

כשדגלי המדינה האסלאמית מונפים בפינות הרחובות, פונה קנטלי אל אחד מבתי המשפט של דאע"ש שהוקם בעיר. "בית המשפט שלפנינו שופט על פי כללי השריעה", הסביר קנטלי. "בניגוד למשטרים הדמוקרטיים שבהם החוק משתנה, כאן יש חוק שמיושם כבר יותר מ-1,400 שנה". בתום הסרטון נצפה קנטלי מראיין לוחמים בארגון שממשיכים להסביר בפני המצלמה את השוני וחוסר היכולת להבין במערב את האופן שבו פועל האסלאם.