סעודיה: מאסר ומלקות ל"מרגל לטובת ישראל"

עיתון סעודי מדווח כי בית משפט במדינה הרשיע אזרח ירדני בריגול לטובת ישראל. נקבע כי הירדני "שוחח עם ראש הממשלה הישראלי והעביר מידע לסוכן ציוני תמורת כסף". לפי הדיווח, ה"מרגל", שזהותו לא פורסמה, פעל תחת השפעת חשיש

9 שנים בכלא והצלפות. אילוסטרציה (רויטרס)

עיתון סעודי מדווח כי אזרח ירדני הורשע בריגול לטובת ישראל ונדון לתשע שנות מאסר בכלא. על פי הדיווח, על הירדני נגזרו גם 80 מלקות בגין "כתיבה לראש הממשלה הישראלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיתון "אל ריאד", הנחשב לתומך בממשל, לא פרסם את זהות הירדני, אך טען כי בית המשפט הרשיע אותו גם ב"תקשורת עם קצין מודיעין ציוני" באמצעות דואר אלקטרוני. כמו כן נטען בגזר הדין כי הירדני קיבל תשלום מישראל עבור הריגול.

על פי הדיווח בעיתון, הירדני הורשע גם בשימוש בסמים ובקשר אסור עם אישה זרה. "החשוד מסר את תשובתו בעל פה, והודה כי הוא דיבר עם מדינת ישראל", נכתב בעיתון. "לדבריו, הוא לא היה בתפקוד שכלי מלא בגלל החשיש והכדורים". לאחר שירצה את מאסרו - ואת עונש המלקות - האזרח הירדני יוחזר למדינתו.

ישראל וערב הסעודית נחשבות לאויבות באופן רשמי, על אף שסעודיה מנסה כבר למעלה מעשור לקדם תכנית שלום מטעמה - "היוזמה הסעודית", בה יוצא לישראל הסכם שלום עם כל העולם הערבי בתמורה לנסיגה מהשטחים. החודש הודיעה סעודיה כי היא מסרבת למושב זמני במועצת הביטחון של האו"ם בגלל הטיפול הכושל של האו"ם במספר סוגיות, ובהן המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים.