תיעוד: ניסיון התנקשות בשר הפנים מצרי

קצין בכיר לשעבר בצבא מצרים שפוטר מתפקידו, החליט להתנקש בחייו של שר הפנים המצרי. בתיעוד שהועלה לרשת הוא נראה מסיע כלי רכב עמוס בחומרי נפץ סמוך לביתו של השר ומתפוצץ. השר ניצל משום שלא היה בביתו, אך עשרות בני אדם נפגעו מהפיצוץ

פחות מחודש עבר מאז ניצל שר הפנים המצרי מניסיון התנקשות, כשמכונית תופת התפוצצה סמוך למקום הימצאו. השר אמנם שרד את התקרית, שתיעוד שלה הועלה בסוף השבוע האחרון לרשת, אך בפיצוץ הכבד נהרג שוטר מצרי ועשרות בני אדם נוספים נפצעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סרטון הוידאו בו נראה ניסיון ההתנקשות פורסם על ידי שלוחה של ארגון אל-קאעידה במצרים, הטוענת כי ביצעה שורה של מתקפות נגד מטרות ממשלתיות ברחבי המדינה, ובעיקר באזור חצי האי סיני.

בתחילת הסרטון מופיע קצין בכיר לשעבר בצבא מצרים, שערק לכוחות המתנגדים לממשל בקהיר, והוא שעומד ככל הנראה מאחורי הפיצוץ. "אין ספק שהוא האחראי לניסיון ההתנקשות", אמר השר שניצל מהפיצוץ על יד ביתו.

שר הפנים המצרי אישר את החשד וחשף כי האיש הנראה בסרטון, קצין לשעבר בשם וואליד בדר, פוטר לפני יותר מעשר שנים מתפקידו בצבא בשל חשש מדעותיו הקיצוניות. בהמשך עזב את המדינה לאפגניסטן, שם התחבר לגורמים איסלאמיסטים קיצוניים, עבר והדריך אימונים לארגוני הטרור במדינה שממנה יצא ארגון הטרור שעומד גם מאוחרי פיגועי 11 בספטמבר.