דיווח: סוריה, חיזבאללה ואירן נערכות למבצע משולב נגד המורדים

העיתון הלבנוני א-סאפיר מדווח כי צבא סוריה, מגובה בכוחות חיזבאללה ומתנדבים של צבא משמרות המהפכה מתארגנים לקראת מבצע צבאי גדול בדרום סוריה. על פי הדיווח, הכוחות צפויים לחשוד לשטחים שנכבשו לאחרונה על ידי המורדים

ייתקלו בכוחות לוחמה משולבים? כוחות המורד (AP)

ישלבו כוחות כדי להילחם במורדים ולהפגין נוכחות מול ישראל? העיתון הלבנוני "א-סאפיר" מדווח היום (שני) כי בכוונת צבא הנשיא אסד לצאת למבצע גדול בדרום המדינה נגד המורדים - זאת על מנת להשיב לידיו את השליטה באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלא שנראה שחיילי צבא סוריה לא יעשו זאת לבד: על פי הדיווח, צבא אסד ייצא למבצע כשהוא מגובה בכוחות חיזבאללה ובמתנדבים אירניים - וכבר מתארגן ללוחמה.

על פי הדיווח, הכוחות צפויים לחדור לשטחים שכבשו ארגוני האופוזיציה בסוריה - זאת על מנת להשיב את השליטה באזור הכפרים של קוניטרה ולמנוע מהמורדים גישה לבירה הסורית, דמשק.

עוד נמסר בדיווח כי הפעולה הגדולה המתוכננת מהווה סוג של תגובה לתקיפה המיוחסת לכאורה לישראל בחודש שעבר, בה נהרגו בכיר חיזבאללה ג'יהאד מורנייה, פעילים נוספים של הארגון - וגנרל במשמרות המהפכה.

מטרת הפעולה היא השבת השליטה של אסד באזור הרגיש והאסטרטגי הזה, בו מבצעת ישראל - כך בהתאם לנטען בדיווח - גיחות אוויריות רבות בימים האחרונים.