המורדים בסוריה מציגים סרטון: חיסלנו עשרות אנשי חיזבאללה

המורדים בסוריה מתגאים בהישג צבאי: פיצוץ מטה של חיזבאללה בפרברי הבירה שהביא, לטענתם, למותם ולפציעתם של עשרות לוחמי חיזבאללה. לדיווח אין אישור ממקור רשמי

"צבא סוריה החופשית" פרסם היום (א') סרטון, בו נראה פיצוץ במפקדת חיזבאללה באזור זיינב בפרברי דמשק. לפי דיווח ב"רשת אל-ערבייה", המורדים טוענים כי בפיצוץ נהרגו ונפצעו עשרות לוחמים של ארגון חיזבאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בימים האחרונים מתנהלת לחימה אינטנסיבית בין המורדים לבין נאמני אסד באזור זיינב - הנחשב מקום מקודש ואתר עלייה לרגל לשיעים. צבא אסד לא הגיב לדיווחים.

בחיזבאללה הודו זה מכבר בשליחתם של אנשי הארגון אל אדמת סוריה כדי להילחם לצד צבאו של אסד, כדי להגן על האתרים המקודשים לשיעים. מאות לוחמים של חיזבאללה נהרגו בקרבות בסוריה מאז תחילתה של מלחמת האזרחים עקובת הדם.

פיצוץ בדמשק, ארכיון (רויטרס)

סוכנות הידיעות הסורית "סאנא" דיווחה בשבוע שעבר כי במתקפה של המורדים סמוך לדמשק נפגע צינור שסיפק גז לתחנת כוח באזור העיר. בעקבות הפיצוץ, נרשמו שיבושים קשים באספקת החשמל בבירת סוריה. חלקים גדולים מדרום המדינה היו תחת עלטה.

היות שצינור הגז נמצא סמוך לנמל התעופה הבינלאומי בדמשק הממוקם במרחק של 20 קילומטרים מהבירה הסורית, נפגעה גם אספקת החשמל לרחבי העיר.