ברהימי: "השתתפות אירן בז'נבה - חיונית"

שליח האו"ם והליגה הערבית לסוריה לאחדר ברהימי הצהיר כי הוא סבור שיש לצרף את אירן לשיחות השלום בנוגע לעתידה של סוריה הצפויות להתקיים בז'נבה. "השתתפות אירן היא טבעית ואנו מקווים שהיא תישא פרי", אמר ברהימי

"השתתפות אירן חיונית", ברהימי (AP)

שליח האו"ם והליגה הערבית לסוריה לאחדר ברהימי הצהיר כי הוא מקדם את השתתפותה של אירן בוועידת השלום הסורית הצפויה להתקיים בז'נבה. "אנו מאמינים שהשתתפות אירן בוועידה היא טבעית", אמר ברהימי במסיבת עיתונאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את הדברים אמר ברהימי עם הגיעו לביקור דיפלומטי בטהרן, שבמהלכו הוא צפוי להיפגש עם נשיא אירן חסן רוחאני ועם שר החוץ מוחמד זריף. אמירותיו של של ברהימי צוטטו על ידי סוכנות הידיעות האירנית Press TV שתרגמה את דבריו לשפה האנגלית. "השתתפותה של סוריה בוועידת השלום בז'נבה היא טבעית, הכרחית ואנו מקווים שתישא פרי", אמר ברהימי בטהרן.

ועידת השלום הצפויה להיערך בחודש הבא בשוויץ, תתכנס במטרה למצוא פיתרון מדיני למלחמת האזרחים בת השנתיים וחצי שבסוריה בין צבאו של הנשיא אסד לבין כוחות המורדים. לאחרונה הודיע אחד ממנהיגי המורדים במדינה, אחמד ג'רבה, כי גם ארגוני המורדים נכונים לקחת חלק בוועידה שמקורה ביוזמה בינלאומית.

"אנו מביעים את נכונותנו לקחת חלק בוועידה המתוכננת", צוטט ג'רבה על ידי סוכנות הידיעות רויטרס, במכתב שיועד למועצת הביטחון של האו"ם. עם זאת הוא הדגיש כי "כל הצדדים חייבים להסכים שמטרת הוועידה תהיה הקמת ממשלה מעבר, שתרכז לידיה את כל סמכויות השלטון".
במכתב דורש ג'רבה כי כל יוזמה בוועידה תכלול תכנית מוסדרת של מועצת הביטחון להשמדת הנשק הכימי בסוריה. כמו כן התעקש לכלול את פרק 7 באמנת האו"ם, הכולל אפשרות של שימוש בכוח נגד מדינה או ארגון המפרים את החלטות מועצת הביטחון. ג'רבה קרא לפעול בכל דרך אפשרית על מנת לכפות הפסקת אש במדינה ולשחרר את אלפי "פעילי השלום" המוחזקים על ידי אנשי אסד.