הנייה: "לחדש את ההתנגדות האלימה"

בנאום לציון שנתיים לעסקת שליט קרא ראש ממשל חמאס בעזה לחדש את האינתיפאדה בגדה המערבית. הנייה שיבח את גל הפיגועים האחרון בגדה המערבית וקרא לרשות הפלסטינית לבטל את המשא ומתן המדיני עם ישראל: "האויב הציוני מנצל את המו"מ לשיפור תדמיתו"

ארגון חמאס ברצועת עזה ממשיך בחגיגות לציון שנתיים לעסקת שליט. לאחר שאמש איימו בארגון כי בכוונתם להוציא אל הפועל חטיפות נוספות, ראש ממשלת חמאס בעזה איסמעיל הנייה קורא היום (ש') לחידוש האינתיפאדה בגדה המערבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לנוכח הפשעים שמבצעת ישראל, אנו קוראים לעם הפלסטיני לחדש את ההתנגדות בגדה המערבית", אמר הנייה בנאום שנשא בפני אלפים ברצועת עזה. "האש שאנו מסוגלים להצית גדולה ממה שישראל יכולה לצפות. אנחנו עומדים על כך שישראל לא תחווה ביטחון או יציבות כל עוד מסגד אל-אקצא נתון בסכנה".

בנאומו בירך הנייה על שורת תקריות הטרור האחרונות שיצאו מתחומי הגדה המערבית. "אנו מברכים את הגיבורים השאהידים על ההתקפות האחרונות וקוראים להמשיך בהתקוממות בכל רגע ובכל הזמן, עד להסרת כל הסכנות".

ראש ממשלת חמאס קרא לרשות הפלסטינית להפסיק לאלתר את שיחות השלום עם ישראל. "האויב הציוני מנצל את המשא ומתן לשפר את תדמיתו, בעודו ממשיך בצעדים התוקפניים בירושלים ובהתנחלויות", אמר הנייה. "כל עוד אין הגנה על זכות השיבה ועל ירושלים, אנחנו דורשים לעצור את המשא ומתן, להפסיק את דרך אוסלו ולדון באסטרטגיה לאומית חדשה לעימות עם הכיבוש. אני קורא לא ליפול בפח של הפרדה בין המישור המדיני למישור הצבאי. השניים משלימים זה את זה".

"שליט לא היה החטוף האחרון"

בהודעה שפרסם אמש ארגון חמאס באתר האינטרנט שלו, נכתב כי "ההתנגדות תימשך עד שתיפסק יהירותו של האויב ותפיסתו שלפיה הוא בלתי מנוצח".

"אם האויב חושב שהוא יכול לעקור את שורשי ההתנגדות הפלסטינית באמצעות טרור ופשעים ומצור - אנשי ההתנגדות של חמאס יפעלו בגבורה במטרה להרתיעו", נכתב באתר. "הם חושבים שחמאס ויתר על ההתנגדות - אך לא כך הדבר. שחרור האסירים עדיין נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו ונוסיף לפעול בכל האמצעים כדי לרוקן את בתי הכלא הישראליים מאסירים פלסטינים".

בהודעת הארגון צוין עוד כי אנשיו לא ישקטו "עד שנשחרר את אחרון אסירינו. מי שביצע את החטיפה והביא לשחרור האסירים אז - מרתיע את ישראל ומערער את ביטחונה".