משחק מחריד בסוריה: ירי בעוברים

מנתח בריטי ששב מפעילות התנדבותית בבית חולים בסוריה העיד כי הוא נתקל בתופעה מזעזעת: צלפים – ככל הנראה מטעם משטר אסד – נוהגים לירות בבטנן של נשים הרות במטרה להרוג את העוברים שלהן. הפרס לקולעים במטרה: סיגריות. "זה גיהנום מעבר לגיהנום", אמר הרופא המתנדב

הכדור בראשו של העובר (דיילי מייל, אתר ACMC)

עוברים בבטני האמהות שלהם הפכו ליעד חדש של הלוחמים בסוריה. ה"דיילי מייל" מדווח כי שכירי חרב הפועלים למען משטר אסד המציאו משחק מחריד שלפיו הם מנסים לירות בעוברים של הנשים הסוריות ההרות. הפרס ללוחמים שמצליחים לקלוע למטרה - סיגריות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנתח בריטי ששהה בסוריה, ד"ר דייויד נוט, העיד כי הלוחמים השתמשו באזרחיות הסוריות כלוח קליעה למטרה והרגו את התינוקות שטרם נולדו להן. ד"ר נוט חזר באחרונה מעבודה התנדבותית בבית חולים סורי, ואמר כי על פי השמועות הצלפים שעשו זאת הם שכירי חרב העובדים בשביל משטר אסד.

ד"ר נוט, מנתח כלי דם בבית החולים צ'לסי ווסטמינסטר בלונדון, סיפר על הזוועות שנגרמו לאזרחיות ההרות שנלכדו בין כוחות הממשלה למורדים, ותיאר אותן כ"גיהנום מעבר לגיהנום". לדבריו, "כשהגיעו הפצועות הראשונות בבוקר, יכולת לדעת שזה מה שתראה במשך כל שארית היום. זה היה משחק".

המנתח הבריטי סיפר כי הוא מתנדב באזורי מלחמה כבר 20 שנה, אבל זו הפעם הראשונה שבה הוא היה עד לנשים בהיריון שהפכו למטרת הצלפים.

הישג למורדים: בכיר בצבא אסד נהרג

הטלוויזיה הממלכתית בסוריה הודיעה כי הגנרל ג'מעה ג'מעה מת בסוף השבוע "מות קדושים בעת מילוי תפקידו הלאומי בהגנה על סוריה ועל בני עמה כשהיה במרדף אחר טרוריסטים בדיר א-זור".

חוסל ע"י המורדים. ג'מעה (רויטרס)

ג'מעה היה אחראי על המודיעין הצבאי במחוז המזרחי של סוריה, שם הוא נהרג בעימותים עם לוחמים איסלמיים קיצוניים - כך על פי פורומים ג'יהאדיסטים.

בתוך כך, ממשיכה סוריה לקדם את שיחות השלום בתיווך מדינות המערב. סגן ראש הממשלה הסורי, קדרי ג'מיל, אמר בריאיון לכתבים במוסקבה כי שיחות השלום שהוצעו בז'נבה עשויות להיערך ב-23-24 בנובמבר. לדבריו, "אנחנו קרובים יותר מתמיד לז'נבה 2".

גם ממשרד החוץ הרוסי וגם מהאו"ם נמסר שמועד קיומה של הוועידה יוחלט על ידי מזכ"ל האו"ם באן קי-מון. "כאשר יגיע הזמן להודעות, המזכ"ל ייתן אחת", אמר דובר האו"ם, מרטין נסירקי, לכתבים בניו יורק.