4 שנות לחימה בסוריה: יותר מ-200 אלף הרוגים ו-1.5 מיליון פצועים

דוח של מרכז המחקר הסורי לזכויות אדם מציג נתונים מזעזעים על מלחמת האזרחים המשתוללת. כ-210 אלף בני אדם נהרגו, מהם 10,664 ילדים ו-6,783 נשים, וכ-3.7 מיליון בני אדם הפכו לפליטים. 640 אנשי חיזבאללה מצאו את מותם בקרבות‎

מרכז המחקר הסורי לזכויות אדם בלונדון מפרסם נתונים עדכניים על מלחמת האזרחים העקובה מדם המשתוללת בסוריה, שחושפים פעם נוספת את ממדי הזוועה המתרחשת במדינה השסועה. הנתונים החדשים מתפרסמים לקראת ציון ארבע שנות לחימה בין משטר אסד למורדים המבקשים, בינתיים ללא הצלחה, להדיחו מהשלטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עיי חורבות ברחבי המדינה, ארכיון (רויטרס)

על פי הפרסום של מרכז המחקר, בארבע השנים האחרונות נהרגו 210,60 בני אדם, כמחציתם אזרחים. האכזריות הבלתי נתפסת לא פסחה על חפים מפשע, כשבין הקורבנות הידועים ישנם 10,664 ילדים ו-6,783 נשים.

פליטים סורים, ארכיון (רויטרס)

מספר ההרוגים בקרב לוחמי האופוזיציה לבין נאמניו של אסד קרוב ומעיד על המאבק העיקש ועל חוסר היכולת של הצדדים להכריעו. על פי המספרים המתפרסמים בסוף השבוע, 35,827 מורדים נהרגו לעומת 45,385 אנשי משטר סורי.

מכה גם לחיזבאללה, ארכיון (רויטרס)

גם מעורבותם של גורמים חיצוניים נחשפים ביתר שאת בנתוני מרכז המחקר, לפיהם 24,989 זרים מארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש) וג'בהת אל-נוסרה (ארגון המסונף לאל-קאעידה) נהרגו בקרבות. גם חיזבאללה ספג בחמש השנים האחרונות מכה קשה בשל מעורבותו במאבק, כשכ-640 מלוחמי ארגון הטרור הלבנוני איבדו את חייהם בזירה הסורית.

ממשיך לשלוט, אסד (AP)

עוד עולה כי כ-1.5 מיליון בני אדם נפצעו בארבע השנים האחרונות וכ-3.7 מיליון נמלטו מסוריה ונרשמו באופן רשמי כפליטים באו"ם, מרביתם ברחו ומצאו מקלט בטורקיה ובירדן הסמוכות. המספרים המצמררים שמתפרסמים נוגעים למקרים מתועדים בלבד, כשעל פי הערכות ישנם עוד עשרות אלפים הרוגים, יותר מ-85 אלף בני אדם שנותרו מחוץ לסטטיסטיקה.

עשרות אלפים חפים מפשע בין הקורבנות (רויטרס)

הלחימה נמשכת, ארכיון (רויטרס)

ובינתיים הלחימה במדינה נמשכת כשבסוף השבוע האחרון פתחו כוחותיו של אסד במבצע נרחב בפרברי הבירה דמשק בעקבות מטחי ירי של המורדים מהחזית האסלאמית לעבר שכונות הנמצאות בשליטת הממשל. הירי כלל שיגור טילים ופגזים, ובעקבותיו פתח חיל האוויר הסורי במתקפה, שעל פי כלי התקשורת המקומיים, כמותה לא נראתה במשך חודשים ארוכים.