דיווח: "עשרות לוחמי חיזבאללה נהרגו במארב בדמשק"

אחד מאתרי האינטרנט של המורדים בסוריה מדווח כי לפחות 50 לוחמי חזיבאללה ואנשי מיליציה אחרת התומכת במשטר אסד נהרגו במארב מתוכנן שכלל פיצוץ מוקשים - בדרום הבירה. על פי הדיווח, הקרבות באזור נמשכים לאחר ששני טנקים של צבא סוריה הוזעקו למקום

מורדים בסוריה (AP)

הלחימה בסוריה נמשכת גם בימי חג הקורבן: גורמי אופוזיציה בסוריה מדווחים כי לפחות 50 לוחמי חיזבאללה וחברי מיליציה נוספת התומכת בכוחות אסד נהרגו במארב של המורדים הסורים בדרום הבירה דמשק. עוד דיווחו באופוזיציה כי מדובר במארב ראשון מסוגו מבחינת שיטת הפעולה של המורדים והתחכום שבו נקטו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"השכם בבוקר פלשו כוחות חיזבאללה וכוחות התומכים באסד לשטח חקלאי בשכונת חג'ירה שבדרום דמשק, אזור בו שולט הצבא הסורי החופשי", דיווח אחד מאתרי המורדים. "שני מוקשים שהניחו המורדים התפוצצו והביאו למותם של למעלה מ-50 מהם. שני טנקים של הצבא הסורי הגיעו למקום וחילופי האש נמשכים".

לפני שבועיים הורה ארגון חיזבאללה על הוצאת חלק גדול מלוחמיו משטח סוריה, וכמחצית מאנשי הארגון ששהו בסוריה עזבו אותה.

על פי הדיווחים, אנשי חיזבאללה הורו על המהלך בשל חזרת אנשי האו"ם לסוריה, לצורך בדיקת השימוש בנשק כימי במלחמת האזרחים במדינה. סיבה נוספת להשבת הלוחמים היא הצורך שלהם להיות במולדתם, בשל המשא ומתן המתחדש על הקמת ממשלה רחבה בלבנון.