צפו: מיליוני מאמינים מוסלמים עולים למכה

העולם המוסלמי עולה למכה: כשני מיליון מאמינים כבר הגיעו לערב הסעודית בתלבושות המסורתיות, אך מדובר במספר נמוך מהרגיל - בשל חשש מהתפרצות נגיף קטלני שכבר גבה את חייהם של 51 בני אדם במדינה

יותר משני מיליון מאמינים מוסלמים כבר הגיעו לערב הסעודית על מנת לקיים את טקס העלייה לרגל למכה - החאג'. למרות החגיגיות הרבה שמלווה את הטקס, השנה מתווסף גם חשש ממספר נמוך מהרגיל של עולי רגל, וזאת בשל חשש מהתפרצות של נגיף מסוכן שמתפשט לאחרונה בערב הסעודית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנגיף, ששמו הרפואי הוא MERS ופוגע בעיקר בדרכי הנשימה, כבר הביא למותם של 51 בני אדם ברחבי המדינה. על מנת להקטין את סיכויי ההידבקות, הקטינו השנה הרשויות בסעודיה את אישורי הכניסה למדינה בכ-20%, במיוחד עבור קשישים ונשים בהיריון. נכון לבוקר יום שני, גופי הבריאות לא זיהו הידבקות בקרב עולי הרגל.

העלייה לרגל נמשכת (רויטרס)

על פי הקוראן כל מוסלמי חייב לבצע את החאג' לפחות פעם אחת בחייו. במהלך האירוע הדתי ההמוני, המאמינים עורכים מספר טקסים שהבולט מבניהם הוא הליכה, נגד כיוון השעון סביב הכעבה, בניין, שנראה כקובייה שחורה במתחם מסגד אל-חראם.

שני מיליון כאיש אחד (רויטרס)
במהלך העלייה לרגל מבקרים המאמינים גם בהר ערפאת, שותים מבאר הזמזם וזורקים אבנים על הר שמייצג את השטן. אבן הכעבה היא האבן שלכיוונה מתפלל כל מאמין מוסלמי ברחבי העולם ועל פי האמונה המוסלמית היא נבנתה על ידי אברהם וישמעאל. מסורת אחרת גורסת שהאבן ירדה מגן עדן לאדמה, ובגלל חטאיהם של בני האדם - היא נצבעה בשחור.