פעילי דאע"ש טוענים: שבויה אמריקנית נהרגה במתקפות חיל האוויר הירדני

בימים האחרונים התקיפו מטוסי חיל האוויר הירדני מטרות של דאע"ש בסוריה - זאת כנקמה על רצח הטייס הירדני. היום הודיעו פעילי ארגון הטרור כי שבויה אמריקנית שנמצאת בידיהם, קיילה ג'ין מולר בת ה-26, נהרגה כתוצאה מההפצצות הכבדות. לדיווחים אין כל אישור רשמי

נהרגה במתקפות? מולר (טוויטר)

"שבויה אמריקנית נהרגה במתקפות חיל האוויר הירדני": כך טוענים היום (שישי) פעילי ארגון המדינה האסלאמית. לטענתם, קיילה ג'ין מולר בת ה-26, שנמצאת בידיהם, נהרגה בהפצצות הכבדות שביצעו מטוסי חיל האוויר של ירדן בימים האחרונים בשטח סוריה - זאת כנקמה על הוצאתו להורג של הטייס הירדני שנשבה בידי דאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהדיווחים השונים עדיין לא ברור האם מולר, פעילת סיוע הומניטרי ששהתה בעיר א-רקה שנחשבת למעוז פעילי דאע"ש, אכן נהרגה או נפצעה כתוצאה מהמתקפות ואין לכך כל אישור רשמי. דוברת מחלקת המדינה של ארה"ב, מארי הארף, הודיעה הערב כי וושינגטון אינה יכולה לאשר את מותה של מולר.

"כוחות הקואליציה הפושעים הפציצו אתר מחוץ לא-רקה היום בצהריים, בזמן תפילות יום השישי", הודיעו בארגון הטרור. "המתקפות מהאוויר על האתר נמשכו יותר משעה", הוסיפו. בהודעה פרסמו חברי ארגון הטרור הרצחני פרטי זהות שונים של מולר ואת מספר הטלפון שלה.

ארכיון (AP)

אם הדיווח אכן נכון - מדובר באמריקנית הרביעית שנהרגת או מוצאת להורג בשבי דאע"ש מאז אוגוסט האחרון. עד כה אסרה משפחתה של מולר לפרסם את שמה, מחשש שהדבר יעמיד אותה בסיכון גבוה יותר.

מסע הנקמה של ירדן: הפצצות כבדות על יעדי דאע"ש

ובתוך כך, ממשיך ארגון המדינה האסלאמית במעשי ההרג הקטלניים שלו. על פי דיווח של "אל-מיאדין", פעילי דאע"ש שרפו היום למוות שלושה עירקים ממערב לעיר רמאדי במדינה. הם הוצאו להרוג באופן בו נרצח הטייס הירדני שמטוסו הופל בסוריה. במקביל, בעמאן שבירדן הפגינו היום אלפים בגנות הארגון, ובירכו על התקיפות של חיל האוויר הירדני.

הטלוויזיה הירדנית פרסמה אתמול (חמישי) תמונות ראשונות מתקיפת חיל האוויר נגד מטרות של ארגון המדינה האסלאמית בסוריה, כנקמה על הוצאתו להורג של הטייס שהוחזק בשבי. עשרות מטוסים הפציצו מחסני נשק ובסיסים ששימשו מחנות אימונים, ובירדן הבטיחו הלילה כי "זו רק ההתחלה". במתקפות שביצעה ירדן בימים האחרונים על יעדי דאע"ש בסוריה, נהרגו לפחות 35 מאנשי ארגון הטרור.

המבצע שיצא לדרך בשעה 11:00 בבוקר נקרא "השאהיד מועז" על שם הטייס מועז אל-קסאסבה, שנרצח באכזריות על ידי דאע"ש, ובצבא ירדן הודיעו כי כל היעדים שהופצצו הושמדו כליל. בסרטון ששודר נראים חבריו של הטייס שנרצח כותבים כתובות בגנות ארגון הטרור הרצחני על הפצצות שנושאים המטוסים כמו: "מוקדש מחבריו הקצינים של השאהיד לכלבים של דאע"ש".

על פי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, המטוסים שביצעו את ההפצצות חגו מעל לעיר הולדתו של הטייס שנרצח ומעל לבירה עמאן לאחר שביצעו את המתקפה - זאת כנקמה על רצח הטייס.

אלפי בני אדם יצאו להפגין היום בבירת ירדן וקראו קריאות תמיכה במלך עבדאללה, בהם גם רעייתו, המלכה ראניה. בנוסף צעקו המפגינים קריאות בגנות המדינה האסלאמית מאיימים ודרשו נקמה על הוצאתו להורג של הטייס. במקביל הודיעה השגרירות האמריקנית בממלכה לאזרחים השוהים בירדן להתרחק מאזורי ההפגנות.