הזוועה נמשכת: "דאע"ש שרף למוות 3 עירקים"

פעילי ארגון המדינה האסלאמית שרפו למוות שלושה עירקים ממערב לעיר רמאדי, כך דווח ב"אל מיאדין". הם הוצאו להורג באותו אופן בו נרצח הטייס הירדני. חיל האוויר הירדני תקף את מטרות הארגון במדינה. בירדן מפגינים נגד הארגון

ארגון המדינה האסלאמית ממשיך במעשי ההרג הקטלניים שלו. על פי דיווח של "אל-מיאדין", פעילי דאע"ש שרפו למוות שלושה עירקים ממערב לעיר רמאדי במדינה. הם הוצאו להרוג באופן בו נרצח הטייס הירדני שמטוסו הופל בסוריה. במקביל, בעמאן שבירדן הפגינו היום אלפים בגנות הארגון, ובירכו על התקיפות של חיל האוויר הירדני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הטלוויזיה הירדנית פרסמה אתמול (חמישי) תמונות ראשונות מתקיפת חיל האוויר נגד מטרות של ארגון "המדינה האסלאמית" בסוריה, כנקמה על הוצאתו להורג של הטייס שהוחזק בשבי. עשרות מטוסים הפציצו מחסני נשק ובסיסים ששימשו מחנות אימונים, ובירדן הבטיחו הלילה: "זאת רק ההתחלה".

המבצע שיצא לדרך בשעה 11:00 בבוקר נקרא "השאהיד מועז" על שם הטייס מועז אל-קסאסבה, שנרצח באכזריות על ידי דאע"ש, ובצבא ירדן הודיעו כי כל היעדים שהופצצו הושמדו כליל.

בסרטון ששודר נראים חבריו של הטייס שנרצח כותבים כתובות בגנות ארגון הטרור הרצחני על הפצצות שנושאים המטוסים כמו: "מוקדש מחבריו הקצינים של השאהיד לכלבים של דאע"ש".

על פי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, המטוסים שביצעו את ההפצצות חגו מעל לעיר הולדתו של הטייס שנרצח ומעל לבירה עמאן לאחר שביצעו את המתקפה - זאת כנקמה על רצח הטייס.

ארכיון (AP)

אלפי בני אדם יצאו להפגין היום בבירת ירדן וקראו קריאות תמיכה במלך יעבדאללה. בנוסף צעקו המפגינים קריאות בגנות המדינה האסלאמית מאיימים ודרשו נקמה על הוצאתו להורג של הטייס. במקביך הודיעה השגרירות האמריקנית בממלכה לאזרחים השוהים בירדן להתרחק מאזורי ההפגנות.

שמעה על מות בעלה הטייס בפייסבוק

היום נחשף כי אשתו של הטייס הירדני שהוצא להורג על יד ארגון המדינה האסלאמית, אנואר טאראוונה, שמעה על מותו של בעלה דרך הפייסבוק. "ראיתי את הפוסט: 'נוח על משכבך מואטז'", סיפרה.

מיד עם היוודע החדשות הקשות, התמוטטה טאראוונה ואושפזה בבית החולים. כעת היא מספרת שלבעלה הייתה תחושה מוקדמת שהטיסה ממנה לא חזר תשתבש. באחת השיחות האחרונות שלהם, היא מספרת, "הייתה לו תחושה שמשהו לא ילך כשורה. זה מוזר, הוא מעולם לא אמר דבר כזה". שעות ספורות לאחר השיחה הזאת, מטוסו של מואטז אל-קסאסבה הופל מעל העיר ראקה.

"הוא קיווה שיהיה ערפל, כדי שלא יצטרך לטוס", סיפרה עוד טאראוונה. השניים נישאו בחודש יולי האחרון, לאחר שאחיו של אל-קסאסבה שידך ביניהם. "בעצם לא הייתי אמורה להתחתן עם מועטז אלא עם אחיו", משחזרת טאראוונה. "אבל כשהגעתי לפגוש אותו הוא לא היה בבית. מי שכן היה שם הוא מועטז".

הטייס הירדני (רויטרס)

השבוע הוצאה להורג בתלייה סאג'ידה א-רישאווי, המחבלת שניסתה לבצע פיגוע התאבדות בממלכה ב-2005 ואת שחרורה דרש ארגון דאע"ש במהלך המשא ומתן בתמורה לשחרור הטייס הירדני שנשבה בידי הארגון. המחבלת השתייכה לארגון אל-קעידה ונלכדה לפני הקמתו של דאע"ש, וכעת בירדן מבינים שהמשא ומתן לשחרור הטייס היה למעשה רק מסך עשן, שכן אל-קסאסבה כבר לא היה בין החיים.