אלמנת הטייס הירדני קראה על מות בעלה בפייסבוק

אשתו של הטייס הירדני שהוצא להורג בשריפה על ידי ארגון המדינה האסלאמית גילתה על מותו דרך הרשת החברתית פייסבוק, והתמוטטה. כעת היא מספרת שתחושות מוקדמות בישרו לבעלה שמשהו ישתבש בטיסה ממנה לא חזר

"הוא ידע שמשהו ישתבש". טאראוונה (רויטרס)

אשתו של הטייס הירדני שהוצא להורג על יד ארגון המדינה האסלאמית, אנואר טאראוונה, שמעה על מותו של בעלה דרך הפייסבוק. "ראיתי את הפוסט: 'נוח על משכבך מואטז'", סיפרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מיד עם היוודע החדשות הקשות, התמוטטה טאראוונה ואושפזה בבית החולים. כעת היא מספרת שלבעלה הייתה תחושה מוקדמת שהטיסה ממנה לא חזר תשתבש. באחת השיחות האחרונות שלהם, היא מספרת, "הייתה לו תחושה שמשהו לא ילך כשורה. זה מוזר, הוא מעולם לא אמר דבר כזה". שעות ספורות לאחר השיחה הזאת, מטוסו של מואטז אל-קסאסבה הופל מעל העיר ראקה. 

"הוא קיווה שיהיה ערפל, כדי שלא יצטרך לטוס", סיפרה עוד טאראוונה. השניים נישאו בחודש יולי האחרון, לאחר שאחיו של אל-קסאסבה שידך ביניהם. "בעצם לא הייתי אמורה להתחתן עם מועטז אלא עם אחיו", משחזרת טאראוונה. "אבל כשהגעתי לפגוש אותו הוא לא היה בבית. מי שכן היה שם הוא מועטז".

"חמשת החודשים בהם הייתי נשואה למועטז היו המאושרים בחיי", היא מסכמת.

אתמול (חמישי) פרסמה הטלוויזיה הירדנית תמונות ראשונות מתקיפת חיל האוויר נגד מטרות של ארגון "המדינה האסלאמית" בסוריה, כנקמה על הוצאתו להורג של הטייס שהוחזק בשבי. עשרות מטוסים הפציצו מחסני נשק ובסיסים ששימשו מחנות אימונים, ובירדן הבטיחו הלילה: "זאת רק ההתחלה".

המבצע שיצא לדרך בשעה 11:00 בבוקר נקרא "השאהיד מועטז" על שם הטייס מועטז אל-קסאסבה, שנרצח באכזריות על ידי דאע"ש, ובצבא ירדן הודיעו כי כל היעדים שהופצצו הושמדו כליל.

בסרטון ששודר נראים חבריו של הטייס שנרצח כותבים כתובות בגנות ארגון הטרור הרצחני על הפצצות שנושאים המטוסים כמו: "מוקדש מחבריו הקצינים של השאהיד לכלבים של דאע"ש".

על פי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, המטוסים שביצעו את ההפצצות חגו מעל לעיר הולדתו של הטייס שנרצח ומעל לבירה עמאן לאחר שביצעו את המתקפה - זאת כנקמה על רצח הטייס.

צעדים אלה מצטרפים לצעדי נקמה קודמים שביצעה ירדן: השבוע החלו במדינה בגל הוצאות להורג של מחבלים בעקבות הוצאתו להורג של הטייס מועטז אל-קסאסבה, שהסרטון המזעזע בו הוא נראה נשרף למוות בידי אנשי דאע"ש פורסם שלשום, לאחר שככל הנראה הוא נרצח כבר בחודש שעבר. הפעולות הללו מגיעות לאחר שאמש הבטיח הצבא הירדני ש"התגובה שלנו תזעזע את האדמה".