חמאס בקריאה למצרים: "ערבים - אויבנו הוא אחד"

בסרטון שפרסמו בארגון נקראים המצרים לשתף פעולה עם חמאס במאבק נגד ישראל, זאת בעקבות ההכרזה במדינה על חמאס כארגון טרור. בחמאס מנסים להתנער מהדימוי של ארגון אסלאמי קיצוני. כך זה נראה

בעקבות ההכרזה עליו כארגון טרור בבית משפט במצרים, החמאס מפנה את התעמולה שלו כלפי צבא מצרים: בארגון העלו היום (שישי) סרטון שפונה לרגשות של החיילים המצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקריינות המלווה את התמונות הגרוטסקיות אומרת: "ערבי - הפצע שלך, הפצע שלי. הפצע שלנו הוא אחד. האויב שלך, האויב שלי, האויב שלנו אחד". לטענת חמאס, המלחמה של מצרים נגדו מופנית כלפי ידיד או אח, בן האומה הערבית, במקום לאויב הישראלי. לבסוף נשאלת השאלה: "מדוע, ערבי?".

הקליפ חף מכל סממן אסלאמי. הוא לא מציג את סמליו ודגליו של הארגון אלא את הדגל הפלסטיני בלבד. בכך, ככל הנראה, מנסים בחמאס להתנער מהדימוי של ארגון אסלאמי קיצוני, זרוע של האחים המוסלמים, להבליט את הזהות הערבית ולעמעם את הזהות האסלאמית, שבגללה הפך מוקצה מחמת מיאוס במשטרו של הנשיא עבד אל פתח א-סיסי.

פעילי חמאס (רויטרס)

אמש במסיבת עיתונאים בעזה דחה חמאס את ההכרזה עליו כארגון טרור במצרים וניסה להתנער מכך בהדגישו שוב ושוב כי הוא מאז ומעולם פועל אך ורק נגד הכיבוש הישראלי. זהו עוד אחד מאותות המצוקה שמשדר חמאס בימים אלה.

החלטת בית הדין בקהיר הגיעה בעקבות מתקפת הטרור המשולבת בצפון סיני בסוף השבוע שעבר, במסגרתה נהרגו 27 בני אדם. למרות שארגון דאע"ש קיבל עליו אחריות למתקפה, גורמים במצרים הפנו אצבע מאשימה גם כלפי חמאס וטענו שלקח חלק במתקפה הקטלנית.

עוד אמרו במצרים כי כלי נשק שמוברחים מעזה לתוך שטח מצרים הגיעו לידי חמושים אסלאמיים שעשו בהם שימוש על מנת להילחם במשטר בקהיר ולפגוע בכוחות הביטחון