‫דיווח בלבנון: "לחיזבאללה יכולת לחמש טילים בנשק כימי"

אתר סעודי מצטט חבר פרלמנט לבנוני הטוען כי חיזבאללה מחזיק בנשק כימי שהגיע מנשיא סוריה אסד. על פי הדיווח, גם אירן סייעה לארגון הטרור וייצרה בשבילו מערכות שיגור. "המתקנים האלה הם איום על יציבות האזור", אמר

"קיבלו נשק כימי מאסד". פעילי חיזבאללה, א (AP)

לחיזבאללה יש טילים בעלי יכולת שיגור של ראשי נפץ כימיים לטווח ארוך - כך טוען חבר פרלמנט לבנוני, חאלד דהאר, שצוטט באתר הסעודי אל ווטאן. לדבריו, חברי הארגון קיבלו את הנשק מנשיא סוריה בשאר אל אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח בסעודיה, אנשי משמרות המהפכה האירנים הם אלו שיצרו את מערכות השיגור בשביל הארגון השיעי, והן ממוקמות ב"דרום הרמאל, בג'ארוד ובסאנין שבאיזור בעל-בק. סוללות נוספות נמצאות בעקאר ועוד אתרים אחרים, חלקם תת-קרקעיים". במשרד הפנים הלבנוני חוששים שחיזבאללה ישתמש בטילים נגד מתנגדיו של אסד בסוריה.

האתר מצטט בכיר המתואר כאדם שמכיר היטב את המהלכים של חיזבאללה בסוריה. לטענתו יש לאנשי חיזבאללה תכנית מוסדרת לשיגור טילים ארוכי טווח שעשויים לכלול ראשי נפץ כימיים, מתנגדי חיזבאללה בלבנון מודאגים מהפעילות של הארגון הלבנוני בסוריה, אף על פי שחסן נסראללה איים באחרונה כי "ישראל תתמודד עם משהו שלא התמודדה נגדו בעבר".

חאלד דאהר טוען שה"משהו" שאיתו ישראל לא התמודדה בעבר, עשוי להיות היכולת של חיזבאללה לשגר טילים כימיים ליעדים רחוקים יחסית כמו תל אביב או ערים בדרום מזרח סוריה.

מחזיק בנשק כימי? נסראללה (חדשות 2)

"אנו סבורים שהמתקנים האלה הם איום על יציבות האזור", אמר דאהר שידוע כאחד ממתנגדיו הנחושים ביותר חיזבאללה באזור. "הם משרתים את האינטרסים של אירן, זה גרם לנו לא אחת לפנות לבקשת עזרה מהקהילה הבינלאומית. יש אזורים שאיש לא יכול להיכנס אליהם ולגעת בהם. זה מדגיש עד כמה רציניים אמצעי הלחימה שהם מחזיקים באותם האזורים. בטוח שיש שם טילים ארוכי טווח בידי חיזבאללה".