אסד מודה: "כולם טועים, גם הנשיא"

בריאיון לשבועון הגרמני "דר שפיגל" התייחס הנשיא הסורי למלחמת האזרחים המתחוללת בארצו, ואמר כי שני הצדדים שגו בהתנהלותם. לדבריו, הוא אינו חושש לשלטונו או לחייו. "אם הייתי פוחד - הייתי עוזב את סוריה מזמן", אמר

"שום צד לא חף מאשמה". אסד (AP)

אסד מודה בטעויות: בריאיון לשבועון הגרמני "דר שפיגל" אמר היום (ש') נשיא סוריה בשאר אסד כי טעה, אך הדגיש כי שני הצדדים, הלוקחים חלק במלחמת האזרחים בסוריה, שגו בהתנהלותם. "כולם עושים טעויות. גם הנשיא", הצהיר אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין לנו ברירה אלא להאמין בדרכנו ובניצחוננו", אמר נשיא סוריה, והדגיש כי אינו חושש לשלטונו או לחייו. "אם הייתי פוחד - הייתי עוזב את סוריה כבר מזמן".

בריאיון, שיפורסם במלואו מחר, שב ואמר הנשיא הסורי כי עדיין לא החליט אם ירוץ לנשיאות שוב, כשתקופת כהונתו תסתסיים באוגוסט. עוד צוטט אסד כאומר, כי אינו מאמין במשא ומתן עם כוחות האופוזיציה החמושים.

המתקפה הכימית בדמשק. "עושים טעיוות" (רויטרס)

אתמול, בריאיון שהעניק לטלוויזיה הטורקית, אמר נשיא סוריה כי אם העם בסוריה לא ירצה בו כנשיא, לא יתמודד על התפקיד בבחירות שעתידות להתקיים בשנה הבאה. עוד אמר הנשיא הסורי, כי "טורקיה תשלם ביוקר על תמיכתה במורדים".

במהלך הריאיון שצוטט על ידי סוכנות הידיעות AP התייחס אסד למערכת הבחירות הצפויה, והבהיר כי מוקדם מדי לומר אם יקח בהן חלק. "התמונה תהיה ברורה יותר ב-4-5 החודשים הקרובים, זאת מאחר וסוריה עוברת בימים אלו שינויים מהירים למדי בשטח", הסביר אסד את אמירותיו.

בהמשך סיפק אסד הצהרה מעניינת נוספת. הנשיא הסורי הוסיף במהלך הריאיון כי לא ייקח חלק במערכת הבחירות הקרובה - אם עמו לא ירצה בכך. "אם העם הסורי לא ירצה בי כנשיא - לא אתמודד על התפקיד", אמר אסד.