"מחבריו הקצינים של השאהיד לכלבים של דאע"ש": תוצאות המתקפה הירדנית. צפו

הטלוויזיה הירדנית שידרה תיעוד ראשון של התקיפה האווירית נגד מטרות ארגון הטרור - בעקבות הוצאתו להורג של הטייס השבוי. מחסני נשק ומחנות אימונים הושמדו. הצבא הירדני: "זאת רק ההתחלה"

"לכלבים של דאע"ש": הטלוויזיה הירדנית פרסמה אתמול (חמישי) תמונות ראשונות מתקיפת חיל האוויר נגד מטרות של ארגון "המדינה האסלאמית" בסוריה, כנקמה על הוצאתו להורג של הטייס שהוחזק בשבי. עשרות מטוסים הפציצו מחסני נשק ובסיסים ששימשו מחנות אימונים, ובירדן הבטיחו הלילה: "זאת רק ההתחלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המבצע שיצא לדרך בשעה 11:00 בבוקר נקרא "השאהיד מועז" על שם הטייס מועז אל-קסאסבה, שנרצח באכזריות על ידי דאע"ש, ובצבא ירדן הודיעו כי כל היעדים שהופצצו הושמדו כליל.

בסרטון ששודר נראים חבריו של הטייס שנרצח כותבים כתובות בגנות ארגון הטרור הרצחני על הפצצות שנושאים המטוסים כמו: "מוקדש מחבריו הקצינים של השאהיד לכלבים של דאע"ש".

"מחבריו הקצינים של השהיד לכלבים של דאע"ש

על פי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, המטוסים שביצעו את ההפצצות חגו מעל לעיר הולדתו של הטייס שנרצח ומעל לבירה עמאן לאחר שביצעו את המתקפה - זאת כנקמה על רצח הטייס.

שר חוץ הירדני נאסר ג'ודה אמר במהלך הלילה בריאיון לרשת CNN האמריקנית כי התקיפה בסוריה היא "רק ההתחלה של פעולת התגמול שלנו". עוד הוא הוסיף כי "נתקוף את הארגון עם כל מה שיש לנו".  

צעדים אלה מצטרפים לצעדי נקמה קודמים שביצעה ירדן: השבוע החלו במדינה בגל הוצאות להורג של מחבלים בעקבות הוצאתו להורג של הטייס מועטז אל-קסאסבה, שהסרטון המזעזע בו הוא נראה נשרף למוות בידי אנשי דאע"ש פורסם שלשום, לאחר שככל הנראה הוא נרצח כבר בחודש שעבר. הפעולות הללו מגיעות לאחר שאמש הבטיח הצבא הירדני ש"התגובה שלנו תזעזע את האדמה".

כל היעדים הושמדו

שלשום הוצאה להורג בתלייה סאג'ידה א-רישאווי, המחבלת שניסתה לבצע פיגוע התאבדות בממלכה ב-2005 ואת שחרורה דרש ארגון דאע"ש במהלך המשא ומתן בתמורה לשחרור הטייס הירדני שנשבה בידי הארגון. המחבלת השתייכה לארגון אל-קעידה ונלכדה לפני הקמתו של דאע"ש, וכעת בירדן מבינים שהמשא ומתן לשחרור הטייס היה למעשה רק מסך עשן, שכן אל-קסאסבה כבר לא היה בין החיים.

במקביל, הוציאו הירדנים להורג בכיר בארגון אל קעידה שנידון למוות על חלקו בתכנון הפיגועים של 2005. האיש, זיאל קארבולי, אזרח עירק, הורשע ב-2008 ולמרות שנקבע כי יוצא להורג גזר דינו נדחה, אך בשעות הבוקר המוקדמות הוא נתלה בכלא בו הוחזק.