מלחמת אזרחים? אסד מציג יריד תיירות בדמשק

"סוריה תזרח שוב" - זוהי כותרתו של פסטיבל תיירות שנפתח לאחרונה בדמשק ונועד לשקם את כלכלת המדינה המצויה במלחמת אזרחים עקובה מדם. לפחות 100 אלף בני אדם נהרגו בשנתיים האחרונות אבל כל זה לא מרתיע את משטר אסד: "לא ניתן לקמפיין המרושע נגדנו לשבש את החיים עבור אזרחי המדינה", אמר שר התיירות המקומי

מלחמת האזרחים בסוריה כבר גבתה את חייהם של יותר ממאה אלף בני אדם וכמעט הביאה להתערבות צבאית אמריקנית במדינה - אך כל זה לא מפריע לממשל אסד להעמיד פנים שהכל מתנהל כשורה ולפתוח יריד תיירות בבירה דמשק על מנת לעודד את העולם לבוא ולבקר במדינה המשוסעת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ענף התיירות בסוריה של לפני המלחמה היווה יותר מעשרה אחוזים מכלל ההכנסות של המדינה והמטרה המוצהרת של המשטר היא לנסות ולהחזיר ולו במעט את הכספים לקופת המדינה המידלדלת. "משרד התיירות לבדו הפסיד בשנתיים האחרונות כ-300 מיליארד פאונד סורי", הצהיר השבוע שר התיירות המקומי בישאר ריאד יאזיג'י.

נגני הרחוב כבשו את הבירה (רויטרס)

במהלך ימי היריד סוכני נסיעות ואמנים מקומיים ינסו לשכנע את אזרחי העולם לשוב ולבקר בסוריה בהקדם האפשרי. בתמונות שמגיעות מהמדינה ניתן לראות את השווקים מתמרקים, ומוזיקאים מקומיים מנגנים על רובה קלצ'ניקוב שעליו קשת של כינור. להקה מקומית המתינה לבאים כשהיא מבצעת שירים סוריים מסורתיים, כשסולנה מזמזם: "אני מתגעגע אלייך סוריה, את האור של עיניי, בואי נחזיר את הזמנים הישנים".

"המשימה שלנו לא פשוטה", אמר שר התיירות בפתיחת הפסטיבל שכותרות היא 'סוריה תזרח שוב'. "אנחנו מנסים לקדם את החיים במדינה, בעוד הצד השני מנסה לגרום לאזרחים ללבוש שחור ולקדש את תרבות המוות, כולנו מכירי את הקמפיין המרושע המתנהל נגדנו ולא ניתן לו לשבש את החיים עבור אזרחי סוריה".

התיירים יחזרו לסוריה? (רויטרס)

הטרגדיה בסוריה, שגבתה את חייהם של רבים כל כך, גרמה לנזק אדיר גם לאתרי התיירות המרכזיים במדינה. בהפצצות הבלתי נפסקות נהרסו לא מעט אתרים היסטוריים מימי המקרא שבהם איש כבר לא יזכה לבקר. "אי אפשר אפילו לחשב את הנזק הזה", אמר שר התיירות. "לפחות 283 אתרים נפגעו, במחוז חמה הפגיעה היא המשמעותית ביותר".