עיתון אירני על מעצר המרגל: "מהלך זול למניעת הפשרת היחסים עם המערב"

בדיווח שהתפרסם הבוקר בעיתונות האירנית אודות מעצר המרגל לכאורה, נטען כי מדובר בתעמולה ישראלית שנועדה לחתור תחת רוחאני. "ישראל עברה למצב של "בקרת נזקים" בעקבות ביקורו המוצלח של הנשיא בארה"ב", נכתב בעיתון היוצא לאור בטהרן

העצור בחשד לריגול, עלי מנצורי (תקשורת שב"כ)

יממה לאחר הפרסום אודות המרגל האירני שפעל לכאורה נגד ישראל, מגיעה התגובה האירנית - העיתון "טהרן טיימס" טוען הבוקר (ב') כי המהלך הוא תעמולה שנועדה למנוע את ההתקרבות בין אירן למדינות המערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישראל עברה למצב של "בקרת נזקים" בעקבות ביקורו המוצלח של הנשיא רוחאני בארצות הברית", נכתב בעיתון. "הצעד הזה הוא המהלך הישראלי הראשון בניסיון למנוע הפשרה ביחסים בין אירן למערב, והוא לא מפתיע שכן ישראל ניסתה מאז ומתמיד לעשות דמוניזציה לאירן".

בהמשך הדברים נכתב כי הפרסום אודות המרגל לכאורה זכה לסיקור תקשורתי מועט במערב, מפני שלדבריהם פרשנים פוליטיים רבים ראו במעשה "מהלך זול" במטרה לחתור תחת מאמציו של רוחאני להראות את פניה האמיתיות של אירן בפני ארצות הברית.

השב"כ: להודעה על המעצר אין קשר לביקורו של נתניהו בארה"ב

שעות ספורות לאחר היוודע דבר מעצרו של עלי מנצורי, החשוד בריגול בישראל עבור משמרות המהפכה של אירן, אישרו גורמי ביטחון כי עיתוי הפרסום של המעצר "אינו מקרי וקשור להתפתחויות החדשות ולהתחממות ביחסי ארצות הברית-אירן".

לדברי הגורמים, חשיפת העובדה שברשותו של מנצורי נתפסה תמונה של שגרירות ארצות הברית בתל אביב "מעידה גם היא שההחלטה לפרסם את דבר המעצר אינה אקראית". פרט נוסף שפורסם על ידי שירות הביטחון הכללי הוא שהחשוד היה בישראל שלוש פעמים - ונעצר רק בפעם האחרונה, עת סיים את פעילותו והיה בדרכו לאירופה.

עם זאת, בשב"כ הבהירו כי אין קשר בין ההודעה על דבר המעצר לבין נסיעת נתניהו לעצרת האו"ם בניו יורק, שם הוא צפוי לעסוק בעיקר בנושא האירני.

אירני עצור בישראל בחשד לריגול - הסיקור המלא:

המרגל האירני לאחר חקירתו: "קשרו אותי לכסא ואיימו עליי"

גורמי ביטחון: "עיתוי מעצר האירני החשוד בריגול - לא מקרי"

עורכות דינו של האירני החשוד בריגול: "הוא איש עסקים, לא אנטי-ישראלי"

הסוכן התחזה: "חברה מס' 1 באירופה"

סוכן מודיעין אירני נעצר בישראל