הנקמה על רצח הטייס: מטוסים ירדנים תקפו יעדי דאע"ש בסוריה

ימים ספורים לאחר פרסום סרטון הוצאתו האכזרית להורג של הטייס הירדני, תקפו היום מטוסי חיל האוויר של הממלכה ההאשמית שורה של יעדי דאע"ש בצפון סוריה. על פי הדיווח עם שובם ממשימת הקרב, חגו המטוסים כאות כבוד מעל בית הטייס. בכיר אמריקני אישר את הדיווחים על התקיפה שביצעה ירדן

יעדי דאע"ש הופצצו בסוריה. ארכיון (רויטרס)

ירדן נוקמת על הרג הטייס בידי ארגון דאע"ש: מטוסי חיל האוויר הירדני תקפו היום (חמישי) יעדים של ארגון המדינה האסלאמית בצפון סוריה - כך מדווחת רשת "אל-ערביה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווח נוסף בסוכנות הידיעות רויטרס, המטוסים שביצעו את ההפצצות חגו מעל לעיר הולדתו של הטייס שנרצח ומעל לבירה עמאן לאחר שביצעו את המתקפה - זאת כנקמה על רצח הטייס. בכיר אמריקני אישר לרשת CNN כי מטוסים ירדנים הם אלה שתקפו יעדי דאע"ש בצפון סוריה.

הטייס הירדני שהוצא להורג (חדשות 2)

צעדים אלה מצטרפים לצעדי נקמה קודמים שביצעה ירדן: אמש החלו במדינה בגל הוצאות להורג של מחבלים בעקבות הוצאתו להורג של הטייס מועטז אל-קסאסבה, שהסרטון המזעזע בו הוא נראה נשרף למוות בידי אנשי דאע"ש פורסם שלשום, לאחר שככל הנראה הוא נרצח כבר בחודש שעבר. הפעולות הללו מגיעות לאחר שאמש הבטיח הצבא הירדני ש"התגובה שלנו תזעזע את האדמה".

רגעים לפני שנשרף למוות בידי דאע"ש (חדשות 2)

אמש הוצאה להורג בתלייה סאג'ידה א-רישאווי, המחבלת שניסתה לבצע פיגוע התאבדות בממלכה ב-2005 ואת שחרורה דרש ארגון דאע"ש במהלך המשא ומתן בתמורה לשחרור הטייס הירדני שנשבה בידי הארגון. המחבלת השתייכה לארגון אל-קעידה ונלכדה לפני הקמתו של דאע"ש, וכעת בירדן מבינים שהמשא ומתן לשחרור הטייס היה למעשה רק מסך עשן, שכן אל-קסאסבה כבר לא היה בין החיים.

רצח שזעזע את הממלכה הירדנית (חדשות 2)

במקביל, הוציאו הירדנים להורג בכיר בארגון אל קעידה שנידון למוות על חלקו בתכנון הפיגועים של 2005. האיש, זיאל קארבולי, אזרח עירק, הורשע ב-2008 ולמרות שנקבע כי יוצא להורג גזר דינו נדחה, אך בשעות הבוקר המוקדמות הוא נתלה בכלא בו הוחזק.