אסד עולה למתקפה: "ביישנו את הממשל האמריקני"

לאחר שנשמע מפויס והסכים לפרק את מאגרי הנשק שברשותו, הנשיא הסורי באשר אסד מציג קו לוחמני. "בידנו נשק מתוחכם שיכול לעוור את ישראל", אמר בריאיון לעיתון לבנוני והוסיף: "אין לנו עוד צורך בנשק הכימי"

בעוד מועצת הביטחון של האו"ם ממשיכה לדון בדרכי הפעולה לפירוק סוריה מנשקה הכימי, משגר היום הנשיא הסורי באשר אסד מסר מאיים שלפיו בידי ארצו נשק מתוחכם מספיק כדי "לעוור את ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדברים אמר אסד לעיתון הלבנוני "אל-אכבאר" המזוהה עם חיזבאללה בריאיון שבו טען כי בת בריתו רוסיה תתערב במקרה שכוחות בינלאומיים יחליטו לפעול צבאית נגד ארצו.

"במקור, ייצרנו את הנשק הכימי בשנות ה-80 כדי להרתיע את ישראל מעימות", טען הנשיא הסורי בריאיון המיוחד. "כעת יש לנו מאגרי נשק חשובים ומתוחכמים יותר שיכולים לעוור את ישראל בהרף עין".

הנשיא הסורי התייחס בזלזול לממשל בוושינגטון שנסוג מאפשרות התקיפה הצבאית נגד מאגרי הנשק הכימי שברשות משטרו. "הם רצו לשנות את מאז הכוחות כדי להגן על ישראל, הפכנו את השולחן וזרקנו חזרה את הכדור למגרש שלהם", טען אסד.

תחת מתקפה, אובמה (AP)

"המהלכים שלנו ביישו את הממשל האמריקני בפני הציבור בארה"ב ובאירופה", אמר הנשיא הסורי. "ביישנו אותם אפילו בפני הממשל האמריקני עצמו".

לדברי אסד, פירוק הנשק הכימי שבידי משטרו לא יביא לשינוי מאזן הכוחות באזור. "יש לנו טונות של נשק כימי", הדגיש הנשיא שרק עד לאחרונה סירב להודות כי הנשק האסור לשימוש על ידי האמנה הבינלאומית נמצא ברשותו. "הכמות הזאת מהווה עלינו נטל".