צבא לבנון ייכנס למעוז חיזבאללה

שר הפנים של לבנון הודיע כי הצבא יקים מחסומים בדאחיה בביירות, מעוז חיזבאללה, כדי לעצור את גל מתקפות הטרור באזור. החיילים ישמרו ברובע במקום אנשי חיזבאללה, שלא הצליחו לסכל שני פיגועים וירי רקטות בחודשים האחרונים

אנשי ארגון חיזבאללה (AP)

שר הפנים של לבנון מרואן שרבל הודיע כי צבא לבנון ייכנס לדאחיה, מעוז חיזבאללה בדרום הבירה ביירות. הצבא צפוי להקים מחסומים באזור כדי למנוע מתקפות טרור כמו זו שאירעה בחודש שעבר וגבתה את חייהם של 20 בני אדם ופצעה 120 נוספים. המחסומים יחליפו את עמדות השמירה של חיזבאללה ברובע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי שרבל, ארגון הטרור תומך בצעד. "חיזבאללה לא יכול לחכות שהמדינה תשיב את הסדר על כנו באזורים האלה, חברי הארגון יאפשרו לנו לשלוט שם", העריך שר הפנים הלבנוני בריאיון לעיתון "דיילי סטאר".

ארגון קטן ולא מוכר שככל הנראה קשור למורדים בסוריה לקח אחריות על הפיצוץ בביירות לפני חודש, אך למרות זאת - נשיא לבנון מישל סלימאן האשים את ישראל במעורבות. נשיא המדינה שמעון פרס דחה את ההאשמות ואמר כי הוא "מופתע" מהן.

גם לפני חודשיים התפוצצה מכונית תופת ברובע, בפיגוע שבו נפגעו 18 בני אדם. המכונית התפוצצה במגרש חנייה באזור שנחשב לשמור במיוחד. לפני ארבעה חודשים פגעו בדאחייה שתי רקטות שפצעו חמישה בני אדם.