סוריה בתגובה ראשונה להסכם: "ניצחנו"

בתגובה ראשונה להסכם שנחתם בין רוסיה לארה"ב על השמדת הנשק הכימי, בסוריה מדברים על ניצחון. "ההסכם גם מסייע לסוריה להיחלץ מהמשבר וגם מונע מלחמה", אמר השר לעניינים מדיניים. בינתיים התקיפות נגד המורדים נמשכות ובכוחות האופוזיציה זועמים: "על הקהילה הבינלאומית להתרכז לא רק בתקיפות הכימיות"

סוריה מברכת על ההסכם (AP)

בסוריה מברכים על ההסכם בין רוסיה לארה"ב להעברת הנשק הכימי. "ההסכם הוא ניצחון לסוריה", אמר השר לפיוס לאומי עלי חאידר. אך בעוד בממשל חוגגים את הפשרה, המורדים מגנים את המהלך וקוראים לקהילה הבינלאומית שלא להתרכז רק בתקיפות הכימיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההודעה המגיעה מסוריה היא התייחסות ראשונה להסכם - מאז נחתם רשמית. "מצד אחד, ההסכם מסייע לסוריה להיחלץ מהמשבר, מצד שני הוא מונע מלחמה", הסביר השר הסורי חאידר, בראיון לסוכנות הידיעות הרוסית RIA, והבהיר: "זה ניצחון לסוריה שהושג הודות לידידנו הרוסים".

בעוד השר הסורי מדבר בשבחה של הפשרה, דווח על מתקפה נגד המורדים בשכונות שבשולי דמשק וכוחות האופוזיציה זועמים. לטענת המורדים, נשיא סוריה רק הגביר את המתקפות נגד ריכוזי המורדים, מאז נאומו של נשיא ארצות הברית בנוגע לסוריה.

בתוך כך, נשיא ארה"ב ברק אובמה ברך היום על נכונותו של נשיא סוריה אסד למצוא פיתרון דיפלומטי למשבר. יחד עם זאת, בראיון לרשת ABC, דחה את דבריו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, לפיהם המורדים הם אלו שעומדים מאחורי המתקפה הכימית ב21 באוגוסט.