מצרים: כ-300 מחבלים נתפסו בסיני

כוחות הביטחון במדינת הנילוס ממשיכים במבצע למיגור קיני הטרור בחצי האי: דובר הצבא המצרי ערך מסיבת עיתונאים שבה הציג סרטון המתעד את מעצרם של כ-300 חשודים במהלך שלושת החודשים האחרונים. לדבריו, בכליהם נמצאו, בין היתר, טילים נגד מטוסים ומדי חמאס

צבא מצרים מהדק את הטבעת במעוזי הטרור בחצי האי סיני: דובר הצבא כינס היום (א') מסיבת עיתונאים שבה הציג סרטון המתעד את פעולת הצבא בשלושת החודשים האחרונים בחצי האי, שבה, לדבריו, נתפסו ונכלאו יותר מ-300 טרוריסטים בשטח חצי האי במהלך הפעולה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד אמר, כי חיילי הצבא המצרי מצאו מדים של ארגון חמאס במקומות שהותקפו וכן הוצגו כלי נשק ותחמושת רבים שנתפסו על ידי הצבא, בהם גם טילים נגד מטוסים. במקביל, בשבועות האחרונים מסרבת האש לדעוך בסיני: 25 שוטרים נרצח באכזריות במתקפה מתוכננת של פעילי טרור באזור רפיח המצרית שבצפון חצי האי בשבוע שעבר, במסגרת מבצע למיגור קיני טרור בסיני.

בעקבות המתקפה, סגרו המצרים את מעבר רפיח בין מצרים לעזה. שעות ספורות לאחר מכן, הודיעו שלטונות מצרים על סגירת מעבר רפיח בין השטח המצרי לזה העזתי. הצעד הזה ננקט מספר פעמים על ידי השלטון המצרי מאז הדחתו של הנשיא המודח מוחמד מורסי.

על פי דיווחים שונים, הוחלט בישראל להתיר למצרים להגביר את הנוכחות הצבאית בסיני - דבר שדורש אישור מיוחד על פי הסכמי השלום. בשבועות האחרונים נהרגו במצרים לפחות 850 בני אדם, 70 מהם אנשי כוחות הביטחון.