דיווח: "נשק כימי מסוריה הועבר לעירק"

אסד פועל במרץ להעלים ראיות? על פי דיווח באתר האינטרנט של העיתון "אל-מוסתקבל" הלבנוני, 20 משאיות יצאו בימים האחרונים מסוריה לעירק כשעליהן נשק כימי וציוד לייצורו. גורמים בסוריה: תנועת המשאיות החוצה תוגברה לאחרונה. צפו במשדר המיוחד

הבטחות לחוד ומעשים לחוד? העיתון הלבנוני "אל-מוסתקבל" מדווח הבוקר (א') כי משאיות שהועמסו בנשק כימי בסוריה הגיעו בשבוע שעבר לעירק. על פי הדיווח, בימים האחרונים, עת גברו הדיווחים לגבי סוגיית הנשק הכימי של סוריה - תוגברה תנועת המשאיות אל מעבר לגבול סוריה-עירק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

כ-20 משאיות סוריות, כך על פי הדיווח הלבנוני, חצו את הגבול מסוריה לעירק. מטענן כולל נשק כימי וגם חומרים וציוד לייצור נשק כימי.

אתמול דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל", כי יחידה חשאית של צבא סוריה מפזרת את מאגרי הנשק הכימי והתחמושת של משטר אסד ללא פחות מ-50 אתרים שונים ברחבי המדינה. על פי הדיווח, שמצטט גורמי ביטחון מערביים, פעולותיה של היחידה הצבאית הסודית נועדו כדי להקשות על הקהילה הבינלאומית לאתר את הנשק הכימי הסורי.

"0 משאיות סוריות חצו את הגבול" (רויטרס)

הדברים באים לאחר שאסד הודיע על העברתו לפיקוח בינלאומי ועל הצטרפות לאמנה נגד אחזקת נשק כימי.

פעולת הזזת מאגרי הנשק נעשית על ידי יחידה 450, שנחשבת ליחידת עילית סודית במיוחד של צבא סוריה. בדיווחים בעבר נאמר כי היחידה המיוחדת, הכפופה ישירות לנשיא ושמועסקים בה עלאווים בלבד, היא שאחראית על הפעלת הנשק הכימי בסוריה.

על פי ההערכות בארצות הברית, משטרו של באשר אסד מחזיק כ-1,000 טונות של נשק כימי וביולוגי. עד כה נהג המשטר להחזיק את מאגרי הנשק שלו במספר אתרים גדולים במערב המדינה, אך בשנה האחרונה החל בפיזור המאגרים ליותר מ-20 אתרים ברחבי סוריה - כעת מספר אתרי הנשק הכימי צפוי לגדול באופן משמעותי.