המורדים: תקיפה כימית שוב בדמשק

כוחות המורדים בסוריה מדווחים כי גז רעיל נורה לעבר שכונת ג'ובאר בדמשק. עפ"י הדיווחים, יש נפגעים בתקיפה שפונו לקבלת טיפול רפואי, לא ברור כמה. לדיווחים אין אישור של גורם רשמי

תמונה מתוך סרטון מהתקיפה לכאורה (סוכנות הידיעות סנא)

האם אסד השתמש שוב בנשק כימי? המורדים טוענים כי המשטר בסוריה הפעיל שוב נשק כימי בשכונת ג'ובר במזרח דמשק. כך מדווחת היום (ה') רשת אל-ג'זירה וסוכנות הידיעות הסורית סנא. לפי הדיווחים, מספר בני אדם נפגעו ולפי סימני הפגיעות מדובר בגזים רעילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בין הסימפטומים של הנפגעים עליהם דווח: עוויתות, קוצר נשימה, נזלת ורגישות בעור מלווי בתסמינים של אובדן שיווי משקל ודמע. סוכנות הידיעות סנא מפרסמת בנוסף סרטונים מהתקיפה לכאורה, שמידת אמינותם אינה ידועה.

המתקפה הקודמת, שאירעה ב-21 באוגוסט במזרח דמשק בפרברים עין טרמה, זמאלקה, וג'ובאר, עוררה סערה עולמית שהביאה לאפשרות של תקיפה בדמשק, שעודה עומדת במרכז סדר היום.

 

 

היום צפויים מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ושר החוץ הרוסי סרגיי לברוב להיפגש כדי לדון במתווה הפשרה שהציעה רוסיה כדי למנוע תקיפה. לפי המתווה, יעביר המשטר בדמשק את מאגרי הנשק הכימי שברשותו לפיקוח בינלאומי.

טרם הפגישה הצפויה, הודיעה מועצת המורדים הסורים, הזוכה לתמיכת המערב, כי חבריה מתנגדים לתכנית הרוסית. "אנו מתנגדים בנחישות ליוזמה להעביר את הנשק הכימי לידיים בינלאומיות", הצהיר בהודעת וידאו ראש המועצה הצבאית העליונה של המורדים, סלים אידריס.

"זו יוזמה שקרית שנועדה להרוויח זמן, היא רק תוביל ליותר הרס ופליטים", הוסיף עבדל זכרייה, בכיר בצבא סוריה החופשית בראיון לרשת סקיי. לדבריו, העולם אינו מתעניין באמת בסבלו של העם הסורי. "אפילו אם הם יפעלו, הם לא יתערבו למען המהפכה, אלא למען האינטרסים שלהם", טען.