דיווח: המורדים החלו לקבל את משלוחי הנשק מארה"ב

העיתון "וושינגטון פוסט" מדווח כי אחרי חודשים של עיכובים לוגיסטיים וחשש מזליגת נשק לארגוני טרור, ה-CIA האמריקני העביר משלוחי נשק, טכנולוגיה וציוד רפואי למורדים בסוריה. על פי הדיווח, הסיוע החל להגיע לפני שבועיים דרך הגבול עם טורקיה והוא מיועד ל"צבא הסורי החופשי"

עם נשק מארה"ב. המורדים בסוריה (AP)

סוכנות הביון האמריקנית החלה להעביר נשק למורדים בסוריה אחרי חודשים של עיכוב - כך מדווח העיתון האמריקני "וושינגטון פוסט". גורמים בוושינגטון ובסוריה אמרו כי הנשק החל להגיע לידי האופוזיציה הסורית בשבועיים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, המשלוחים שהעביר ה-CIA כוללים נשק קל ותחמושת. בנוסף, מעבירה ארצות הברית גם כלי רכב, ציוד רפואי ומערכות תקשורת למורדים.

בארצות הברית מקווים כי הסיוע יסייע למורדים במלחמתם הארוכה נגד משטר אסד. המשלוחים התחילו להגיע רק עכשיו בשל קשיים לוגיסטיים בהעברה לשדה הקרב בסוריה, ובשל החשש מהגעת הנשק לידי גורמי טרור וג'יהאד שהם חלק מהאופוזיציה לאסד. מי שאמור לקבל את הנשק שיועבר דרך הגבול הטורקי הוא "הצבא הסורי החופשי" המורכב מעריקי צבא אסד, בפיקודו של הגנרל סלים אידריס.

בכירים אמריקנים הסבירו כי הסיוע הלא צבאי שמקבלים המורדים אמור להגביר את התיאום והאחדות בין יחידותיהם הפזורות בסוריה. "הסיוע יכול לשמור על המורדים מאוחדים נגד אסד", הסביר בכיר במשרד החוץ בוושינגטון.