נקמת ירדן: גל של הוצאות להורג

זעם בממלכה ההאשמית בעקבות פרסום הסרטון ובו הוצאתו להורג של הטייס הירדני שנשבה. בתגובה הוחלט בממלכה להוציא מספר ג'יהאדיסטים להורג, בראשם המחבלת שדרשו פעילי דאע"ש. המלך עבדאללה: "נילחם בטרור הפחדני"

זעם בירדן (רויטרס)

אנשי דאע"ש הוכיחו היום (שלישי) פעם נוספת שאכזריותם אינה יודעת גבולות, כששרפו למוות את הטייס הירדני השבוי מואעז יוסף אל-קסאבה‎ כשהוא כלוא בכלוב. את הזוועה הם צילמו ואף העלו לרשת את תיעוד המעשה המחריד. זמן קצר אחר כך הודיעה ממשלת ירדן כי בתגובה על המעשה, תוציא להורג את המחבלת סאג'ידה א-רישאווי - שאותה דרשו ב"מדינה האסלאמית" כחלק מעסקת חילופי השבויים עם עמאן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"גודל הנקמה יהיה כגודל האסון שהכה בירדן. היא תהיה חזקה, מזעזעת והחלטית", אמר דובר הצבא הירדני קולונל מחמוד אל-עמרי, שעות ספורות אחרי פרסום סרטון האימים של דאע"ש. בשל האירוע, קטע המלך עבדאללה השני את ביקורו בארצות הברית והכריז על שלושה ימי אבל על מותו של "הקדוש והגיבור" אל-קסאבה.

נוסף על א-רישאווי, דיווחה התקשורת בירדן כי חמישה ג'יהאדיסטים שממתינים להוצאתם להורג הועברו לכלא בדרום עמאן - שם יוצא לפועל עונשם. א-רישאווי ניסתה לבצע פיגוע באמצעות חגורת נפץ לפני כעשור כחלק ממתקפה של אל-קעידה על ירדן ומאז היא ממתינה לביצוע עונש המוות שנגזר עליה.

תוצא להורג. רישאווי

מתוך התיעוד

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, הביע זעזוע אחרי שצפה בסרטון הוצאתו להורג של הטייס הירדני, ואמר כי "זוהי אינדיקציה נוספת לאכזריות של הארגון הזה". כעת מנסים בבית הלבן לאמת את אמינותו של התיעוד.

דיווח: הטייס הירדני הוצא להורג כבר לפני כחודש

על פי דיווחים בטלוויזיה הירדנית, ההוצאה להורג התבצעה בדיוק לפני חודש - ב-3 בינואר. רמטכ"ל צבא ירדן הודיע למשפחתו של הטייס על מותו - כך סיפר אחד מבני המשפחה לסוכנות הידיעות רויטרס.

אל-קסאבה

(רויטרס)

רשת אל-ג'זירה דיווחה כי במקביל לפרסום הסרטון, העבירה ירדן מספר אסירים - פעילי ג'יהאד שעליהם נגזר עונש מוות - לכלא סואקה שבו מתבצעות הוצאות להורג.