המבצע בסיני נמשך: 10 הרוגים ו-20 פצועים בתקיפות מהאוויר

במבצע שכמותו לא נראה מזה שנים בחצי האי, נהרגו 10 חמושים ויותר מ-20 נפגעו בתקיפות של חיל האוויר המצרי על שורה של מטרות בשייח' זוויד. בין היתר הופצצו מכוניות ואופנועים ששימשו את החמושים בכדי להימלט. גורם בצבא מצרים: "מנקים את הכפרים מטרוריסטים מסוכנים"

הצבא המצרי ממשיך בפעילותו נגד מעוזי הטרור בצפון סיני. 10 בני אדם נהרגו, למעלה מ-30 נפצעו, ועשרות חמושים אחרים נעצרו היום (ש') במהלך המבצע הגדול ביותר מסוגו בשנים האחרונות שעורך צבא מצרים למיגור הטרור בחצי האי. כך מדווחות רשת "סקיי" הבריטית ורשת "אל ערבייה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי הדיווחים, מסוקים של הצבא המצרי ביצעו שורה של תקיפות באזור שייח' זוויד, בו הסתתרו חמושים. כמו כן הופצצו מכוניות ואופנועים ששימשו את החמושים כדי להימלט מהצבא.

מקור ביטחוני אמר לסוכנות הידיעות "מען" כי כוחות הצבא המצרי החרימו מספר מחסני נשק, והשתלטו על מרכז תקשורת - בניסיון לעצור את פעילי הטרור מיכולת תיאום האחד עם השני.

חיילים בסיני, ארכיון (רויטרס)

עדי ראייה סיפרו לרשת BBC כי טנקים, רכבים משוריינים ופלוגות מגובות ע"י מסוקי אפאצ'י תקפו את החמושים לאורך ערים בגבול בין מצרים לרצועת עזה.

גורם בצבא מצרים אמר מוקדם יותר כי המבצע רחב ההיקף נועד "לנקות את הכפרים ברפיח ושייח ' דוויד מטרוריסטים מסוכנים". הבוקר הצליח צבא מצרים לסכל פיגוע במסילת הרכבת בין הערים סואץ ואיסמעיליה, לאחר שגילה וניטרל כמה מטעני חבלה גדולים.