דיווח: מצרים תפרק את האחים המוסלמים

דיווחים סותרים במצרים: העיתון "אל-אחבאר" דיווח כי הממשל הזמני במדינה החליט לפרק את הארגון, זאת יממה אחרי ניסיון ההתנקשות בשר הפנים. על פי הדיווח, בתחילת השבוע הבא יוכרז על ביטול המעמד החוקי של הארגון, שהוקם על ידי תנועת האחים המוסלמים. ממשלת מצרים הכחישה את הדיווח

דרמה אחרי ניסיון ההתנקשות בשר הפנים (רויטרס)

דיווחים סותרים על החלטה דרמטית במצרים: הממשל הזמני במדינה החליט הבוקר (ו'), יממה לאחר ניסיון ההתנקשות בשר הפנים המצרי, לפרק את ארגון האחים המוסלמים - כך דווח בעיתון הממשלתי "אל-אחבאר". על פי הדיווח, ההחלטה תימסר במסיבת עיתונאים שתתקיים בשבוע הבא. זמן קצר לאחר מכן פרסמה רשת סקיי בערבית כי הממשלה הזמנית במדינה מכחישה את הדיווחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האני מאהאנה, דוברו של השר לסולידריות חברתית אחמד אל-בורעיה, מסר כי "החלטת השר למעשה התקבלה והוצאה לפועל, אך תימסר בתחילת השבוע". העיתון מדווח כי הארגון לא יוכר עוד כ"ארגון לא ממשלתי". על פי הדיווח, ההחלטה התקבלה לאחר שהתנועה הואשמה בביצוע ירי ואחסון נשק וחומרי נפץ במטה הראשי.

מעמדה הרשמי של התנועה יבוטל (רויטרס)

תנועת האחים המוסלמים נרשמה כ-NGO - ארגון חוץ ממשלתי בחודש מרס, לאחר שהוגשה נגדה תביעה בה נטען כי אין לה מעמד חוקי. התנועה הוקמה ב-1928, ופורקה באופן רשמי על ידי השלטון הצבאי במדינה בשנת 1954. טרם התקבלה תגובה מהאחים המוסלמים לדיווח.

חשש ממהומות במדינה (רויטרס)
אתמול (ה') נשמע פיצוץ סמוך לביתו של שר הפנים המצרי מוחמד איברהים. כתוצאה מהפיצוץ נפגעו מספר בני אדם, אולם השר עצמו לא נכח במקום בזמן הפיצוץ ולא נפגע.

גורמי ביטחון במדינה מסרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי המשטרה המצרית הרגה שני בני אדם שהיו אחראים על פי החשד בהתנקשות באיברהים.

"מה שקרה היום הוא לא הסוף, אלא רק ההתחלה", אמר איברהים לסוכנות הידיעות רויטרס בתשובה לשאלה אם ניסיון ההתנקשות סימן את תחילתו של גל טרור חדש במצרים.