דיווח: לפחות 4 נהרגו בפיצוץ ליד מרכז ממשלתי בדמשק

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית "סאנא" מדווחת כי בפיצוץ שאירע בסמוך למרכז ממשלתי באזור א-סומריה שבדמשק נהרגו 4 בני אדם וכמה אחרים נפצעו. במרכז הממשלתי המדעי נערכים ניסויים שונים. טרם ברור מי עומד מאחורי המעשה

פיצוץ בדמשק. ארכיון (סוכנות הידיעות הסורית)

בעוד מנהיגי מדינות ה-G20 מתכנסים ברוסיה ודנים, בין היתר, בהתפתחויות לקראת תקיפה אמריקנית אפשרית במדינה, המאבק בין הממשל הסורי למורדים בסוריה אינו פוסק. לפחות 4 בני אדם נהרגו וכמה אחרים נפצעו בפיצוץ שאירע סמוך למרכז ממשלתי בדמשק - כך על פי דיווח של סוכנות הידיעות הסורית הרשמית "סאנא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, מכונית תופת התפוצצה בסמוך למרכז ממשלתי למחקרים מדעיים ולניסויים. טרם ברור מי עומד מאחורי הפיצוץ ואם כוון כנגד אישיות כלשהי בממשל הסורי. גורמי אופוזיציה במדינה דיווחו אף הם על הפיצוץ, אולם לא ציינו אם באירוע היו נפגעים.

ועידת ה-G20 נפתחה: הנושא הסורי על השולחן

לא ייפגשו. אובמה ופוטין (AP)
בתוך כך, פתח היום נשיא רוסיה ולדימיר פוטין את הדיונים של וועידת ה-G20 הנערכת בסנט פטרסבורג, בהשתתפות מנהיגי 20 המדינות שבהן הכלכלות המובילות בעולם.

על רקע הדיווחים לפיהם נשיא ארה"ב ברק אובמה ינסה לנצל את הפסגה על מנת לדון עם מקביליו בתקיפה אפשרית בסוריה, קרא הנשיא הרוסי המארח שלא לדון בנושא זה בשלב זה. "אני מבקש מבאי הוועידה שנדון בנושאים שעל הפרק ונדחה את העיסוק בנושא הסורי", אמר פוטין.

על אף נוכחותו בוועידה של נשיא ארה"ב ברק אובמה, הוא לא צפוי לפגוש בה באופן אישי את נשיא רוסיה. השניים קבעו להיפגש במהלך הוועידה בטרם התרחשה המתקפה הכימית בסוריה שגרמה למתיחות שיא ביניהם. עקב המתיחות, בבית הלבן ביטלו את הפגישה והשניים לא ייוועדו זה עם זה.