האחים המוסלמים: "ניסיון החיסול של השר מצער"

בתנועת האחים המוסלמים, שהודחה מהשלטון, מגנים את ניסיון החיסול של שר הפנים המצרי בקהיר. "המתקפה לכאורה שכוונה נגד השר מצערת", אמר מנהיג בכיר בתנועה. השר מוחמד איברהים התייחס אף הוא למתקפה על שיירתו ואמר: "זה לא הסוף, אלא רק ההתחלה". לפי דיווחים במצרים, נהג הרכב שלידו אירע הפיצוץ נהרג

האחים המוסלמים מגנים את ניסיון ההתנקשות בשר הפנים המצרי. מנהיג בכיר בתנועה, שהודחה מהשלטון בהפיכה האחרונה במצרים, אמר כי "המתקפה לכאורה שכוונה נגד השר היא מצערת ויש לגנותה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר התייחס השר מוחמד איברהים עצמו למתקפה על שיירתו והניסיון להתנקש בחייו ואמר: "זה לא הסוף אלא רק ההתחלה". לדבריו, גל חדש של טרור עומד בפתח אך הרשויות יצליחו למגרו.

במקביל, נמשכים הדיווחים ממצרים אודות ניסיון ההתנקשות. ראש הביטחון בקהיר, אוסמה אל-סאג'יר אמר כי נהג הרכב שלצידו אירע הפיצוץ בשכונת נאסר בקהיר, נהרג במהלך המתקפה. עוד ציין כי השיירה המשוריינת של השר ספגה מטח כבד של ירי.

שר הפנים. "זה לא הסוף" (רויטרס)

המתקפה אירעה לאחר שמכונית תופת שנשלטה מרחוק התפוצצה בזמן שהשיירה עשתה את דרכה ברחוב. גורמי ביטחון במדינה דיווחו כי לפחות 2 בני אדם נהרגו ולפחות 10 נפצעו.

השר איברהים היה בין אלו שחששו מפני התפרצותו של גל אלימות נוסף של תומכי מורסי, אחרי גל ההפגנות נגדו. איברהים אמר השבוע כי יודע על תוכניות לחסלו ועל "גורמי חוץ" שהיו מעורבים בהן. שר ההגנה א-סיסי סיפק לשר הפנים רכב משוריין זהה לזה שהשתמש בו עד כה.