מתרגלים תקיפה? רוסיה זיהתה שיגור טילים

כלי תקשורת רוסיים מדווחים כי מכ"ם של הצבא בים השחור זיהה ירי של שני טילים מהים התיכון לכיוון סוריה. רשת סקיי מדווחת כי מדובר בתרגול של האמריקנים לקראת תקיפה אפשרית. גורם סורי: הטילים נפלו לים

שיגור טיל טומהוק. ארכיון (AP)

כלי תקשורת ברוסיה מדווחים הבוקר (ג') שמנגנוני ההגנה במדינה זיהו ירי של שני טילים מהים התיכון לכיון סוריה. רשת סקיי הבריטית מדווחת שמדובר בירי ניסוי של המשחתות האמריקניות, שבוחנות את המערכות שלהן לקראת תקיפה אפשרית. גורם סורי צוטט בערוץ אל מנאר של חיזבאללה אומר כי הטילים נפלו בים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס ציטטה את דובר משרד ההגנה הרוסי, שטען כי הטילים נורו לכיוונה של סוריה . על פי הדיווח, המכ"ם הרוסי שמוצב בים השחור זיהה ירי בשעה 09:16 שעון ישראל . שר ההגנה הרוסי עדכן את הנשיא פוטין על ירי הטילים.

למרות שוושינגטון עדיין משתהה ובלונדון כבר טענו שלא ישתתפו במתקפה בסוריה, גם צבא אסד ובני בריתו מתכוננים למתקפה. אסד הורה לתושבים להתפנות מאזורים שמיועדים לתקיפה על פי הפרסומים, וכוחות רבים מוצבים מחדש במקומות שבהם ארה"ב צפויה לתקוף, על פי הערכות.

כוחות אמריקנים במזה"ת (רויטרס)

הממשל הזהיר תושבים מתקיפה

בדמשק אמרו אמש שגם הצבא הסורי וגם בני בריתו של הצבא הסורי ובראשם חיזבאללה, ישיבו במתקפה משלהם במקרה שארה"ב תפתח במערכה במזרח התיכון. על פי ההודעה, אנשי חיזבאללה מוכנים לתקוף את ספינות המלחמה האמריקניות שעוגנות או משייטות מול חופי הים התיכון.

במקביל, קבוצה שמגדירה את עצמה כאזרחים התומכים באסד מתבצרת סמוך לבסיסיו של אסד כדי לשמש מגן אנושי נגד המתקפה הצפויה. חבר הפרלמנט מנאמניו של אסד, חאלד עבוד, אמר לעיתון "וול סטריט ג'ורנל" כי ההתנגדות (החיזבאללה) והכוחות המזוינים הפכו עכשיו לגוף אחד". הוא העריך כי חיזבאללה ישתף פעולה עם סוריה במספר מבצעים נגד ספינות מלחמה במזרח התיכון.

הורה לפנות אזרחים. אסד (AP)

בנוסף, לראשונה מאז תחילת המלחמה בסוריה, הממשל בדמשק הזהיר את תושבי הבירה שמתגוררים סמוך לבסיסים צבאיים לצאת מהעיר. תושבים משכונות כאפר סאוסה, מאלכי, ומזה סיפרו שפונו מביתם. לדבריהם, דירות רבות אחרות שננטשו, נפרצו ועכשיו מוצבים בהם חייליו של אסד.

במקביל, רוסיה מגנה את ארה"ב על רקע שליחת ספינות מלחמה נוספות למזרח הים התיכון. שר ההגנה הרוסי אמר הבוקר לסוכנות הידיעות הרוסית כי "שיגור ספינות חמושות בטילי שיוט לכיוון חופיה של סוריה מעבירה מסר שלילי".