דיווח: עשרות הרוגים בתקיפה אווירית בסיני

סוכנות AP מדווחת כי צבא מצרים פתח במתקפה רחבת היקף נגד ארגוני הטרור הפועלים בחצי האי, שכללה ירי טילים ממסוקים. על פי הדיווח, בעקבות מידע מודיעיני שקיבלו זרועות הביטחון, תקפו שני מסוקים נקודות שבהן נפגשו פעילי הטרור באזור הגבול עם עזה וכתוצאה נהרגו עשרות ונפצעו עשרות נוספים

צבא מצרים ממשיך במלחמתו בארגוני הטרור הפועלים מסיני, והבוקר (ג') פתח במתקפה אווירית רחבת היקף, שכוללת ירי טילים ממסוקים נגד חברי ארגונים אסלאמיים קיצוניים הפועלים בצפון סיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות AP מדווחת כי שני מסוקים ירו 13 טילים לעבר עשרות חמושים, אחרי שארגוני המודיעין במצרים דיווחו על פגישות של אנשי הארגונים הקיצוניים בשני כפרים אל מוקעטא וטומא, דרומית לעיר שייח' זוויד, ליד הגבול עם רצועת עזה.

על פי הדיווח, עשרות חמושים נהרגו במתקפה, עוד עשרות נפצעו והלחימה נמשכת. מהדיווח לא ברור אם כוחות קרקעיים לוקחים חלק במתקפה ולא ניתן מספר מדויק של הנפגעים.

כוחות צבא מצרים בסיני, ארכיון (AP)

מאז יולי: עשרות אנשי ביטחון נחטפו ונהרגו בסיני

בסוכנות הידיעות מדגישים שמאז נפילתו של נשיא מצרים מוחמד מורסי ב-3 לחודש אוגוסט, הפעילות של גורמי האסלאם הקיצוני בחצי האי, הכוללת העברת נשק וסחורות בין סיני לעזה כמעט והופסקה.

בסוף השבוע האחרון כוחות הצבא המצרי עצרו כמה מבכירי הארגונים הקיצוניים בסיני, לאחר שעל פי הדיווחים, ארגוני הטרור בחצי האי ניסו לפגוע בספינות שעוברות בתעלת סואץ. אדם ממוצא פלסטיני, שמנהיג חלק מהחמושים בסיני ומזוהה עם אל קאעידה, נעצר והואשם ברצח אנשי ביטחון מצרים.

על פי הדיווחים בתקשורת המצרית, מאז חודש יולי האחרון, עשרות אנשי ביטחון מצרים נהרגו או נחטפו בחצי האי.