שיחה עם אזרח סורי מחומס: "מקווים שאובמה יפיל את המשטר"

בשיחה מיוחדת מחומס עם פרשננו אהוד יערי מספר אזרח סורי על התחושות בעקבות העיכוב בתקיפה. "הפנייה לקונגרס היא כמו נסיגה שלו להעניש את הפושע אסד", אמר. "אם ישראל תבוא להציל אותנו - אין לנו בעיה"

ביום שאחרי דחיית המתקפה האמריקנית בסוריה, קל למצוא היום במדינה את מי שהחלטת הנשיא אובמה מאפשרת להם נשימה עמוקה. לעומתם, ישנם כאלה המאוכזבים - שקיוו שאסד ייענש בחומרה. אחד מהם סיפר בשיחה לחדשות 2 על תחושותיו הקשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הפנייה של אובמה לקונגרס כמוה נסיגה מהחלטתו להעניש את הפושע בשאר אסד", פתח האזרח את דבריו. "אנשים כאן מחכים בסבלנות גדולה למתקפה על צבאו של אסד, כי את מה שהוא עשה - לא ביצע איש בכל תולדות האנושות. אף משטר לא עשה דבר כזה לעמו. אפילו אויב לא ביצע זאת בשום עם אחר".

"אף משטר לא עשה דבר כזה לעמו" (חדשות 2)

לדבריו, המצב בסוריה כל כך קשה והלחימה בין הצדדים רצופה פשעים. "אפילו במלחמה בין אויבים יש כבוד וכללים", אמר. "אסד חצה מזמן את הקו האדום של אובמה. אנשים נהרגים ברחובות, מתים מהאוויר שהם נושמים וממחסור במזון, תרופות ואפילו חלב לתינוקות".

בהמשך, הוא הביע תקווה כי מאזן הכוחות במדינה השסועה ישתנה. "אני מקווה שהיעד של אובמה ושאר עמי העולם יהיה הפלת המשטר ולא רק מתקפת עונשין", אמר. "הכי חשוב - לתקוף את גופי הביטחון, מרכזי השלטון והדיוויזיות שבהן נמצא הנשק הקובנציונאלי והבלתי-קובנציונאלי".

את ישראל, האויב המושבע של סוריה לאורך השנים, רואים שם בימים אלה באור אחר. "אפילו ישראל, במלחמותיה בעם הערבי, נהגה בסורים בכבוד רב יותר לעומת בשאר אסד", אמר. "זו לא רק דעתי, זו דעת העם הסורי כולו. אם ישראל תבוא להציל אותנו - לא תהיה לנו בעיה. אנחנו אפילו מוכנים לעשות שלום עם ישראל, עד כמה שאפשר".